WTA Linz: Kristina Mladenović odprawiła Donnę Vekić. Kiki Bertens w ćwierćfinale

Kristina Mladenović wyeliminowała Donnę Vekić w II rundzie turnieju WTA International w Linzu. Do ćwierćfinału awansowała Kiki Bertens, która pokonała Alison van Uytvanck.

Łukasz Iwanek
Kristina Mladenović Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Kristina Mladenović
Kristina Mladenović (WTA 46) drugi rok z rzędu zagra w ćwierćfinale imprezy w Linzu. W czwartek pokonała 3:6, 6:1, 6:2 rozstawioną z numerem czwartym Donnę Vekić (WTA 21). W ciągu godziny i 50 minut Francuzka popełniła dziewięć podwójnych błędów, ale też wykorzystała siedem z dziewięciu break pointów. Mladenović wyszła na prowadzenie 3-2 w bilansie meczów z Chorwatką. Zmierzyły się po raz trzeci w 2019 roku. W Australian Open i Nottingham lepsza była Vekić.

Kolejną rywalką Mladenović będzie Jekaterina Aleksandrowa (WTA 35), która zwyciężyła 7:6(1), 2:6, 6:4 Laurę Siegemund (WTA 85) po dwóch godzinach i 42 minutach. Rosjanka zaserwowała dziewięć asów i zdobyła o cztery punkty więcej (106-102) od Niemki. Zawodniczka mieszkająca w Pradze powalczy o trzeci półfinał w 2019 roku, po Budapeszcie i Seulu. W ubiegłym sezonie Aleksandrowa doszła w Linzu do finału.

Kiki Bertens (WTA 8) wygrała 4:6, 6:3, 6:3 z Alison van Uytvanck (WTA 44). W ciągu godziny i 57 minut Holenderka zgarnęła 46 z 55 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła pięć z sześciu break pointów i uzyskała trzy przełamania. Kolejną rywalką tenisistki z Wateringen będzie 15-letnia Cori Gauff (WTA 110), która doszła do pierwszego ćwierćfinału w WTA Tour i w poniedziałek zadebiutuje w Top 100 rankingu.

Viktoria Kuzmova (WTA 53) pokonała 2:6, 6:2, 6:4 Anastazję Pawluczenkową (WTA 40), mistrzynię imprezy z 2015 roku. W trzecim secie Rosjanka z 0:2 wyszła na 4:2, ale straciła cztery kolejne gemy. W trwającym godzinę i 48 minut meczu miało miejsce dziewięć przełamań, z czego pięć dla Słowaczki. Tenisistka z Koszyc po raz drugi w tym roku wygrała z Pawluczenkową (Miami). Rok temu spotkały się w Linzu i wtedy lepsza była moskwianka. Kuzmova zagra o drugi półfinał w sezonie, po Auckland. W piątek zmierzy się z Andreą Petković (WTA 75).

Jelena Ostapenko (WTA 72) prowadziła 7:5, 4:1 z Alize Cornet (WTA 57), gdy Francuzka skreczowała. Łotyszka wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów i osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie, po Birmingham. Kolejną jej przeciwniczką będzie Jelena Rybakina (WTA 43).

Upper Austria Ladies Linz, Linz (Austria)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 10 października

II runda gry pojedynczej:

Kiki Bertens (Holandia, 1/WC) - Alison van Uytvanck (Belgia) 4:6, 6:3, 6:3
Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 8) - Laura Siegemund (Niemcy, Q) 7:6(1), 2:6, 6:4
Kristina Mladenović (Francja) - Donna Vekić (Chorwacja, 4) 3:6, 6:1, 6:2
Viktoria Kuzmova (Słowacja) - Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 9) 2:6, 6:2, 6:4
Jelena Ostapenko (Łotwa) - Alize Cornet (Francja) 7:5, 4:1 i krecz

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do półfinału turnieju WTA w Linzu?