WTA Wuhan: zmienne szczęście Czeszek. Awans Petry Kvitovej, porażka Karoliny Pliskovej

Petra Kvitova pokonała Sloane Stephens i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier 5 w Wuhanie. Karolina Pliskova przegrała z Dajaną Jastremską.

Łukasz Iwanek
Petra Kvitova Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Petra Kvitova
W III rundzie imprezy w Wuhanie doszło do starcia wielkoszlemowych mistrzyń. Petra Kvitova (WTA 7) wygrała 6:3, 6:3 ze Sloane Stephens (WTA 15). W ciągu 72 minut Czeszka zaserwowała sześć asów. Wykorzystała trzy z ośmiu break pointów i po raz pierwszy okazała się lepsza od Amerykanki. W 2017 roku w Toronto i Cincinnati ze zwycięstw cieszyła się Stephens. Kvitova to dwukrotna mistrzyni turnieju w Wuhanie (2014, 2016).

W ćwierćfinale Kvitova zmierzy się z Dajaną Jastremską (WTA 27), która pokonała 6:1, 6:4 Karolinę Pliskovą (WTA 2). W ciągu 64 minut Ukrainka posłała sześć asów i zdobyła 28 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa break pointy, a sama zamieniła na przełamanie trzy z sześciu szans. Dla tenisistki z Odessy to pierwsze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu.

Alison Riske (WTA 35) w 70 minut rozbiła 6:2, 6:1 Qiang Wang (WTA 16). Amerykanka wykorzystała pięć z 12 break pointów i podwyższyła na 3-0 bilans meczów z Chinką. Tenisistka z Nashville w tegorocznym Wimbledonie osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał. W kolejnych pięciu turniejach nie doszła dalej niż do II rundy. O półfinał w Wuhanie zmierzy się z Eliną Switoliną.

Petra Martić (WTA 22) wygrała 6:3, 6:1 z Weroniką Kudermetową (WTA 45). W ciągu 58 minut Chorwatka zaserwowała pięć asów i zdobyła 22 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy break pointy i uzyskała cztery przełamania. Rosjanka w poprzedniej rundzie wyeliminowała Belindę Bencić i odniosła pierwsze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. Kolejną rywalką Martić będzie Ashleigh Barty.

Dongfeng Motor Wuhan Open, Wuhan (Chiny)

Petra Martić (Chorwacja) - Weronika Kudermetowa (Rosja, Q) 6:3, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do półfinału turnieju WTA w Wuhanie?