Kazaszka pogrążyła się w meczu ze Świątek. Tylko zobacz [WIDEO]

Błąd ze strony Julii Putincewej przy piłce meczowej sprawił, że po godzinie i 47 minutach Iga Świątek zwyciężyła 6:3, 6:4. Tym samym Kazaszka przyczyniła się do tego, że to nasza tenisistka zameldowała się w czwartej rundzie zmagań w Rzymie.

Jakub Fordon
nieudane zagranie Julii Putincewej Twitter / WTA / Na zdjęciu: nieudane zagranie Julii Putincewej
W drugiej rundzie turnieju rangi WTA 1000 w Rzymie obyło się bez niespodzianki, jeżeli chodzi o występ Iga Świątek. Po tym, jak nasza tenisistka otrzymała wolny los w pierwszej w kolejnej fazie jej wyższość musiała uznać Amerykanka Bernarda Pera (6:0, 6:2).

Można było spodziewać się, że tak łatwo z Julią Putincewą nie będzie. W końcu Kazaszka w turnieju rangi WTA 1000 w Madrycie solidnie postraszyła rodaczkę Jelenę Rybakinę i niewiele brakowało, by ją wyeliminowała.

W premierowej odsłonie Putincewa postawiła trudne warunki, ale tylko do stanu 2:2. Później została przełamana i ostatecznie przegrała 3:6. Natomiast w II partii prowadziła 4:1 i miała nawet szansę, by wyjść na 5:1 i tym samym serwować na zwycięstwo w meczu.

Wówczas jednak Świątek pokazała, dlaczego jest liderką światowego rankingu WTA. Po tym, jak obroniła trzy break pointy ostatecznie wygrała pięć gemów z rzędu i tym samym zamknęła seta wynikiem 6:4. Dzięki temu po godzinie i 47 minutach zameldowała się w trzeciej rundzie.

Już przy pierwszej piłce meczowej spotkanie dobiegło końca. Return Putincewej był daleki od ideału, ale to jej drugie zagranie zakończyło pojedynek, ponieważ wpakowała bekhend w siatkę. Tym samym pomogła swojej rywalce, popełniając prosty błąd.

Przeczytaj także:
To, co się stało w drugim secie, przejdzie do historii. Brawo Iga

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)