ATP Los Cabos: Diego Schwartzman nowym mistrzem. Taylor Fritz przegrał drugi z rzędu finał

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Giuseppe Maffia/NurPhoto / Na zdjęciu: Diego Schwartzman
Getty Images / Giuseppe Maffia/NurPhoto / Na zdjęciu: Diego Schwartzman

Rozstawiony z trzecim numerem Diego Schwartzman wygrał turniej ATP World Tour 250 na kortach twardych w meksykańskim Los Cabos. W sobotnim finale Argentyńczyk pokonał w dwóch setach Amerykanina Taylora Fritza.

Nowym mistrzem Los Cabos został Diego Schwartzman. Argentyńczyk wygrał z Taylorem Fritzem 7:6(6), 6:3, choć niewiele brakowało, a rezultat byłby inny. W pierwszym secie Amerykanin zmarnował przewagę przełamania. Do tego w 12. gemie miał przy podaniu rywala trzy okazje na zamknięcie partii.

Tenisista z Buenos Aires wygrał premierową odsłonę po tie breaku. Natomiast w drugiej szybko wyszedł na 4:1. Reprezentant USA jeszcze odrobił breaka, ale w ósmym gemie znów dał się przełamać. Po 102 minutach Schwartzman zamknął pojedynek przy drugiej piłce meczowej.

Amerykanin był w tym roku lepszy na mączce w Monte Carlo, natomiast Argentyńczyk zwyciężył trzy lata temu w halowej imprezie w Antwerpii. Teraz Schwartzman poprawił na 2-1 bilans spotkań w tej rywalizacji i wywalczył trzeci tytuł w głównym cyklu. Fritz doznał drugiej z rządu finałowej porażki, bowiem w zeszłym tygodniu przegrał mecz o tytuł w Atlancie. Teraz poleci do Montrealu, gdzie jego rywalem będzie Hubert Hurkacz.

Schwartzman zdobył w sobotę pierwszy w karierze tytuł na kortach twardych. - To wspaniałe uczucie, ponieważ doda mi  to pewności przed kolejnymi turniejami. Było dla mnie bardzo ważne, aby wygrywać tutaj mecze z dużymi tenisistami. Ten tytuł to taka wisieńka na torcie - powiedział Argentyńczyk.

Mistrzami debla w Los Cabos zostali w sobotę Romain Arneodo i Hugo Nys. Monakijczycy obronili dwie piłki meczowe i pokonali najwyżej rozstawiony brytyjsko-amerykański duet Dominic Inglot i Austin Krajicek 7:5, 5:7, 16-14.

Abierto Mexicano de Tenis Mifel, Los Cabos (Meksyk) ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 762,4 tys. dolarów sobota, 3 sierpnia

finał gry pojedynczej:

Diego Schwartzman (Argentyna, 3) - Taylor Fritz (USA, 5) 7:6(6), 6:3

finał gry podwójnej:

Romain Arneodo (Monako) / Hugo Nys (Monako) - Dominic Inglot (Wielka Brytania, 1) / Austin Krajicek (USA, 1) 7:5, 5:7, 16-14

Czy Diego Schwartzman wygra jeszcze w 2019 roku turniej ATP?