Carlos Alcaraz przetestowany. Kolejna gwiazda za burtą w Szanghaju

Najwyżej rozstawiony Carlos Alcaraz po dwusetowym, ale trudnym meczu pokonał Daniela Evansa i awansował do IV rundy rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Sznaghaju. Odpadł Stefanos Tsitsipas.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / Andres Martinez Casares / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
Pod nieobecność Novaka Djokovicia Carlos Alcaraz w turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju chce zdobyć jak najwięcej punktów, by zmniejszyć stratę do prowadzącego w światowym rankingu Serba. W poniedziałek Hiszpan dopisał do swojego dorobku 90 "oczek" za awans do 1/8 finału. W meczu III rundy pokonał 7:6(1), 6:4 oznaczonego numerem 30. Daniela Evansa.

Alcaraz wygrał bez straty seta, ale nie było to dla niego łatwe spotkanie. Odważnie grający i często używający slajsa Evans stwarzał mu sporo trudności. Jednak w obu setach Hiszpan potrafił odrobić stratę przełamania i po 143 minutach rywalizacji cieszył się ze zwycięstwa.

- Za każdym razem, gdy gram z Danielem, jest trudno i teraz tak było. Pokazaliśmy tenis na wysokim poziomie i cieszę się, że wygrałem - mówił, cytowany przez atptour.com, najwyżej rozstawiony Alcaraz, który podwyższył na 4-0 bilans pojedynków z Evansem, a w IV rundzie zmierzy się z Grigorem Dimitrowem, turniejową "18".

Stefanos Tsitsipas to kolejny gwiazdor rozgrywek, który już pożegnał się z Rolex Shanghai Masters 2023. Rozstawiony z numerem czwartym Grek po ponad dwugodzinnej batalii zakończonej po północy lokalnego czasu przegrał 4:6, 6:3, 5:7 z oznaczonym numerem 32. Ugo Humbertem.

Pokonując aktualnie szóstego w rankingu ATP Tsitsipasa, Humbert odniósł dziewiąte w karierze zwycięstwo nad rywalem z Top 10. Kolejnym przeciwnikiem 25-letniego Francuza będzie Jeffrey John Wolf. Amerykanin potrzebował decydującego tie breaka, aby uporać się z Matteo Arnaldim.

Do 1/8 finału awansował również Nicolas Jarry. Rozstawiony z numerem 22. Chilijczyk ani razu nie został przełamany, wykorzystał dwa z siedmiu break pointów i pokonał 7:6(4), 6:2 Lorenzo Sonego. O awans do ćwierćfinału 27-latek z Santiago powalczy z Diego Schwartzmanem, posiadaczem dzikiej karty.

Rolex Shanghai Masters, Szanghaj (Chiny)