Znamy kolejnych ćwierćfinalistów w Szanghaju. Kompromitacja Amerykanina

W środę rozegrane zostały następne mecze IV rundy zawodów ATP Masters 1000 na kortach twardych w Szanghaju. Jeden pojedynek trwał zaledwie 57 minut.

Rafał Smoliński
Jeffrey John Wolf PAP/EPA / ALEX PLAVEVSKI / Na zdjęciu: Jeffrey John Wolf
Środowe mecze sesji dziennej w ramach zawodów Rolex Shanghai Masters 2023 zapowiadały się interesująco, ale jeden z nich zakończył się błyskawicznie. Jeffrey John Wolf (ATP 51) będzie chciał szybko zapomnieć o swoim występie. W pojedynku z Ugo Humbertem (ATP 34) zagrał fatalnie i przegrał zdecydowanie 1:6, 2:6.

W ciągu 57 minut gry Amerykanin miał cztery kończące uderzenia i aż 21 błędów własnych. Francuz wprost przeciwnie: zanotował 18 wygrywających uderzeń i tylko cztery pomyłki. W takim układzie Wolf nie miał szans na korzystny wynik i pożegnał się z turniejem w IV rundzie.

Zwycięski Humbert po raz pierwszy w karierze wystąpi w ćwierćfinale imprezy rangi ATP Masters 1000. W piątek przeciwnikiem oznaczonego 32. numerem 25-latka będzie Amerykanin Tommy Paul lub Rosjanin Andriej Rublow.

Drugi z zaplanowanych na środowe popołudnie pojedynków trzymał w napięciu. Nicolas Jarry (ATP 22) po trzysetowym boju pokonał Diego Schwartzmana (ATP 130) po dwóch godzinach i 24 minutach 6:3, 5:7, 6:3. Dla Chilijczyka to zwycięstwo było o tyle cenne, że pozwoli mu w poniedziałkowym rankingu ATP zostać najwyżej notowanym spośród reprezentantów Ameryki Południowej.

W środę Jarry serwował bardzo dobrze (posłał 15 asów), ale w końcowej fazie drugiego seta dał się zaskoczyć i niespodziewanie Argentyńczyk przełamał jego serwis. Doświadczony tenisista z Buenos Aires nie poszedł jednak za ciosem w decydującej odsłonie. Dwa przełamania Chilijczyka (piąty i dziewiąty gem) załatwiły sprawę i przechyliły szalę zwycięstwa na jego korzyść.

Rozstawiony z 22. numerem Jarry po raz pierwszy zagra w ćwierćfinale zawodów rangi ATP Masters 1000. W piątek jego rywalem będzie Hiszpan Carlos Alcaraz lub Bułgar Grigor Dimitrow.

Rolex Shanghai Masters, Szanghaj (Chiny)