ATP Los Cabos: Taylor Fritz i Diego Schwartzman zagrają o tytuł. Argentyńczyk wygrał w półfinale z rodakiem

Amerykanin Taylor Fritz i Argentyńczyk Diego Schwartzman zmierzą się w sobotnim finale turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w meksykańskim Los Cabos. Ten drugi pokonał w piątek swojego rodaka Guido Pellę.

Rafał Smoliński
Taylor Fritz Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Taylor Fritz
Nowym mistrzem Los Cabos będzie Taylor Fritz lub Diego Schwartzman. Amerykanin ma okazję na drugie trofeum w sezonie, bowiem w czerwcu wygrał zawody na trawnikach w Eastbourne. W piątek młody reprezentant USA nie dał szans Radu Albotowi. Mołdawianin w ciągu 70 minut wypracował tylko jednego break pointa i dał się przełamać trzykrotnie. Fritz wygrał zasłużenie 6:3, 6:2.

Więcej emocji było w meczu z udziałem Argentyńczyków. Oznaczony trzecim numerem Schwartzman wyrównał rachunki z rozstawionym z drugim numerem Guido Pellą. Po dwóch godzinach i 17 minutach wygrał 6:3, 3:6, 6:1. Teraz bilans ich rywalizacji wynosi 2-2.

Schwartzman powalczy w sobotę o trzeci tytuł w zawodach głównego cyklu, a Fritz o drugi. Jak na razie obaj grali ze sobą dwukrotnie. Amerykanin był w tym roku lepszy na mączce w Monte Carlo, natomiast Argentyńczyk zwyciężył trzy lata temu w halowej imprezie w Antwerpii.

Abierto Mexicano de Tenis Mifel, Los Cabos (Meksyk)