ATP Waszyngton: zmiana butów pomogła Stefanosowi Tsitsipasowi. Nick Kyrgios i Danił Miedwiediew w półfinałach

Stefanos Tsitsipas w dwóch setach pokonał Benoita Paire'a w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Waszyngtonie. Do półfinału awansowali też Nick Kyrgios, który będzie rywalem Greka, Danił Miedwiediew i Peter Gojowczyk.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Losy meczów tenisowych potrafią zmienić nawet na pozór błahe sytuacje. Kluczowym momentem w ćwierćfinałowym pojedynku turnieju ATP w Waszyngtonie pomiędzy Stefanosem Tsitsipasem a Benoitem Paire'em była... zmiana butów przez Greka.

Od tego momentu (przy stanie 7:5, 2:0) najwyżej rozstawiony Tsitsipas nie przegrał ani jednego gema, a Francuz stracił panowanie nad sobą, zamiast na grze koncentrował się na okazywaniu frustracji, kłótniach z sędzią oraz rzucaniu własnym obuwiem.
- Cieszę się, że dobrze zagrałem - mówił, cytowany przez portal atptour.com, 20-latek z Aten, który w ciągu 74 minut gry zaserwował dwa asy, wykorzystał pięć z 11 piłek na przełamanie i posłał 13 zagrań kończących. - W końcówce drugiego seta byłem profesjonalny i prezentowałem się bardzo agresywnie. Myślę, że to dla mnie dobrze z psychologicznego punktu widzenia - dodał.

Tsitsipas w półfinale zmierzy się z Nickiem Kyrgiosem. Australijczyk w drugim piątkowym meczu sesji nocnej zaserwował 19 asów, przy własnym podaniu zdobył 37 z 45 rozegranych punktów i w 57 minut wygrał 6:3, 6:3 z Norbertem Gombosem, "szczęśliwym przegranym" z kwalifikacji.

W pojedynku dwóch tenisistów z czołowej "20" rankingu ATP zajmujący dziesiątą lokatę Danił Miedwiediew okazał się lepszy od Marina Cilicia, 17. rakiety świata. Rosjanin zwyciężył 6:4, 7:6(7), w drugiej partii wygrywającym serwisem broniąc piłki setowej, a w ciągu 94 minut rywalizacji zapisał na swoim koncie 19 asów, jedno przełamanie i 34 uderzenia wygrywające.

- Bardzo dobrze serwowałem. To było kluczowe. Mecz był naprawdę wyrównany, ale udało mi się zrobić to, co powinienem, i jestem zadowolony - powiedział oznaczony numerem trzecim Miedwiediew, który o finał zagra z Peterem Gojowczykiem. Niemiec, lucky loser, wyeliminował Kyle'a Edmunda, turniejową "13".