WTA San Jose: Donna Vekić skruszyła opór Wiktorii Azarenki. Elise Mertens za burtą

Donna Vekić pokonała w dwóch zaciętych setach Wiktorię Azarenkę w II rundzie turnieju WTA Premier w San Jose. Kristie Ahn wyeliminowała Elise Mertens.

Łukasz Iwanek
Donna Vekić Getty Images / Chris Hyde / Na zdjęciu: Donna Vekić
Wiktoria Azarenka (WTA 38) stawiła opór Donnie Vekić (WTA 25), ale nie udało się jej zdobyć seta. Białorusinka prowadziła 4:1 w pierwszej i 2:0 w drugiej partii. Ostatecznie Chorwatka zwyciężyła 6:4, 6:3 i awansowała do ćwierćfinału imprezy w San Jose. W ciągu 84 minut dwukrotna mistrzyni Australian Open popełniła siedem podwójnych błędów. Vekić zaserwowała sześć asów i wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Kolejną rywalką Vekić będzie Kristie Ahn (WTA 178), która pokonała 6:3, 6:3 Elise Mertens (WTA 20). W trwającym 94 minuty meczu Belgijka popełniła 10 podwójnych błędów. Obie tenisistki miały po 10 break pointów. Amerykanka cztery razy oddała podanie, a sama uzyskała siedem przełamań. Ahn osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu od czerwca 2017 roku (Nottingham).

Amanda Anisimova (WTA 23) wygrała 6:2, 6:2 z Madison Brengle (WTA 78). W ciągu 54 minut półfinalistka tegorocznego Rolanda Garrosa zdobyła 56 z 89 rozegranych punktów (63 proc.). Cztery razy została przełamana, a sama wykorzystała osiem z 12 break pointów.

W ćwierćfinale Anisimova zmierzy się z Saisai Zheng (WTA 55), która w 61 minut rozbiła 6:2, 6:0 Danielle Collins (WTA 33). Chinka zgarnęła 21 z 28 punktów przy własnym pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie pięć z 11 szans.

Mubadala Silicon Valley Classic, San Jose (USA)

Saisai Zheng (Chiny) - Danielle Collins (USA, 8) 6:2, 6:0

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Donna Vekić awansuje do półfinału turnieju WTA w San Jose?