ATP Kitzbuehel: Philipp Kohlschreiber pokonał Richarda Gasqueta. Dominic Thiem zmierzy się z rodakiem

Philipp Kohlschreiber w dwóch setach pokonał Richarda Gasqueta w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Kitzbuehel. Inauguracyjnym rywalem najwyżej rozstawionego Dominika Thiema został Sebastian Ofner.

Marcin Motyka
Philipp Kohlschreiber Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Philipp Kohlschreiber
Gdy Philipp Kohlschreiber i Richard Gasquet znajdują się w dobrej formie, potrafią zachwycać jednoręcznymi bekhendami i estetyką gry. Choć w tym sezonie obaj są dalecy są optymalnych dyspozycji, to ich mecz w I rundzie turnieju ATP w Kitzbuehel zapowiadał się ciekawie. Dużych wrażeń jednak nie przyniósł. Po 66 minutach rywalizacji Niemiec zwyciężył 6:3, 6:2, ogrywając Francuza po raz trzeci w piątej konfrontacji.

Wygrywając we wtorek, Kohlschreiber przerwał serię pięciu porażek z rzędu. W II rundzie mieszkający w Kitzbuehel Niemiec, mistrz Generali Open z lat 2015 i 2017, zmierzy się z Pablo Andujarem. Hiszpan wyeliminował Leonardo Mayera, turniejową "szóstkę".

Inną passę, tyle że zwycięstw, kontynuuje natomiast Albert Ramos. Hiszpan, zeszłotygodniowy triumfator imprezy w Gstaad, pokonał 6:7(6), 6:4, 6:4 Martona Fucsovicsa i wygrał swój szósty mecz z rzędu. O kolejną wygraną Ramos powalczy w środę rodakiem, Jaume Munarem, który wyszedł zwycięsko ze spotkania z Thomasem Fabbiano.

Inauguracyjnym przeciwnikiem najwyżej rozstawionego i faworyta miejscowej publiczności Dominika Thiema został jego rodak, Sebastian Ofner. 23-latek z Sankt Marein, posiadacz dzikiej karty, w austriackim pojedynku I rundy po dwóch tie breakach okazał się lepszy od kwalifikanta Lucasa Miedlera.

Oznaczony numerem trzecim Fernando Verdasco na otwarcie swoich zmagań w Kitzbuehel zagra z Jozefem Kovalikiem. Słowak w trzech setach pokonał Guillermo Garcię-Lopeza. Z kolei Matthias Bachinger w II rundzie stanie naprzeciw Caspera Ruuda. Norweg we wtorek wygrał 6:1, 3:6, 6:1 z rozstawionym z "ósemką" Pablo Carreno.

Jaume Munar (Hiszpania) - Thomas Fabbiano (Włochy, SE) 7:6(7), 1:6, 6:1
Jozef Kovalik (Słowacja, PR) - Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania, Q) 6:7(1), 6:2, 6:3
Sebastian Ofner (Austria, WC) - Lucas Miedler (Austria, Q) 7:6(1), 7:6(5)

wolne losy: Dominic Thiem (Austria, 1); Dusan Lajović (Serbia, 2); Fernando Verdasco (Hiszpania, 3); Pablo Cuevas (Urugwaj, 4)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju ATP w Kitzbuehel?