WTA Waszyngton: Jessica Pegula rywalką Igi Świątek. Christina McHale pożegnała Anastazję Pawluczenkową

Jessica Pegula pokonała Katerinę Siniakovą i będzie rywalką Igi Świątek w II rundzie turnieju WTA International w Waszyngtonie. Christina McHale wyeliminowała Anastazję Pawluczenkową.

Łukasz Iwanek
Iga Świątek Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Iga Świątek
Już pierwszego dnia z turniejem w Waszyngtonie pożegnała się rozstawiona z numerem szóstym Katerina Siniakova (WTA 41). Czeszka przegrała 4:6, 3:6 z Jessicą Pegula (WTA 79). Tenisistka z Hradec Kralove nie wykorzystała prowadzenia 3:1 w pierwszym i 2:0 w drugim secie. W ciągu 78 minut popełniła pięć podwójnych błędów i zdobyła tylko 10 z 31 punktów przy swoim drugim punktów. Pegula wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. W II rundzie Amerykanka będzie rywalką Igi Świątek.

Christina McHale (WTA 105) zwyciężyła 6:2, 4:6, 7:5 Anastazję Pawluczenkową (WTA 43) po dwóch godzinach i 18 minutach. Rosjanka popełniła 10 podwójnych błędów. Amerykanka zamieniła na przełamanie siedem z 13 szans i poprawiła na 3-5 bilans spotkań z tenisistką z Moskwy. Po raz drugi zmierzyły się w 2019 roku. W Indian Wells również lepsza była McHale w trzech setach. Pawluczenkowa w Waszyngtonie dwa razy doszła do finału (2012, 2015).

Sofia Kenin (WTA 28) pokonała 6:2, 6:4 Jennifer Brady (WTA 76). W ciągu 67 minut rozstawiona z numerem trzecim tenisistka o rosyjskich korzeniach zdobyła 19 z 25 punktów przy drugim podaniu rywalki. Wykorzystała sześć z 10 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Lauren Davis (WTA 75), która w 59 minut rozbiła 6:1, 6:2 Eugenie Bouchard (WTA 114). Kanadyjka zdobyła tylko 31 z 86 rozegranych punktów (36 proc.) i doznała ósmej porażki z rzędu.

Łesia Curenko (WTA 35) wygrała 6:2, 6:4 z Yafan Wang (WTA 51). Ukrainka zdobyła 22 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie sześć z siedmiu okazji. Po raz drugi pokonała Chinkę. Tenisistka z Kijowa była górą w II rundzie US Open 2016.

W II rundzie są dwie rosyjskie kwalifikantki. Anna Kalinska (WTA 160) obroniła trzy break pointy i w 52 minuty rozbiła 6:1, 6:1 Nao Hibino (WTA 137). Warwara Graczewa (WTA 211) zdobyła 27 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zwyciężyła 6:2, 5:7, 6:2 Annę Blinkową (WTA 92) po dwóch godzinach i 23 minutach. To 50. wygrany przez nią mecz w 2019 roku (bilans 50-16), a pierwszy w karierze w głównym cyklu. 18-letnia Graczewa w tym sezonie zdobyła trzy tytuły ITF.

Warwara Graczewa (Rosja, Q) - Anna Blinkowa (Rosja) 6:2, 5:7, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Waszyngtonie?