Challenger Ludwigshafen: Karol Drzewiecki i Szymon Walków odpadli w I rundzie debla

Karol Drzewiecki i Szymon Walków bez powodzenia startowali w turnieju debla zawodów ATP Challenger Tour o puli nagród 46,6 tys. euro na kortach ziemnych w niemieckim Ludwigshafen.

Rafał Smoliński
Karol Drzewiecki WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Karol Drzewiecki
Wtorkowymi przeciwnikami Karola Drzewieckiego i Szymona Walkowa na niemieckiej mączce byli Filip Horansky i Lucas Miedler. O zwycięstwie słowacko-austriackiej pary decydowały pojedyncze przełamania w końcowej fazie każdego seta.

Polacy byli w stanie odrobić stratę breaka w pierwszej partii, ale przegrali ją 5:7. Podobna sytuacja miała miejsce w drugiej odsłonie, dlatego po 81 minutach Horansky i Miedler zwyciężyli ostatecznie 7:5, 7:5. Teraz ich rywalami będą oznaczeni "czwórką" Brazylijczycy Rogerio Dutra Silva i Fabricio Neis lub Amerykanin Hunter Reese i Kanadyjczyk Adil Shamasdin.

Drzewiecki i Walków wygrali w zeszłym roku halowego challengera w Andrii, ale w tym sezonie mają problem z przebrnięciem fazy ćwierćfinałowej. Ostatnie starty Biało-Czerwonych na mączce zakończyły się porażkami w I rundzie. Tak było w Poznaniu, Parmie i teraz w Ludwigshafen.

Ludwigshafen Challenger, Ludwigshafen (Niemcy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 46,6 tys. euro
wtorek, 2 lipca

I runda gry podwójnej:

Filip Horansky (Słowacja) / Lucas Miedler (Austria) - Karol Drzewiecki (Polska) / Szymon Walków (Polska) 7:5, 7:5

Czy Karol Drzewiecki i Szymon Walków awansują do Top 100 rankingu deblistów?