Maja Chwalińska sprawiła niespodziankę. Zagra o półfinał w Bolton

Zdjęcie okładkowe artykułu: Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Maja Chwalińska
Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Maja Chwalińska

Maja Chwalińska awansowała do ćwierćfinału halowego turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach twardych w Bolton. W czwartek Polka pokonała w dwóch setach oznaczoną piątym numerem Jessikę Ponchet.

Francuzka zajmuje obecnie 204. miejsce w rankingu WTA. W obecnym sezonie zagrała w głównej drabince wielkoszlemowego Australian Open oraz wygrała halową imprezę ITF w Glasgow. Jessika Ponchet była więc faworytką pojedynku z Mają Chwalińską (WTA 326) i zaczęła dobrze. W pierwszym secie uzyskała przewagę przełamania, lecz nie było jej dane zwieńczyć premierowej odsłony.

Leworęczna dąbrowianka znów pokazała charakter i wróciła ze stanu 3:5. W tie breaku przegrywała na pierwszej zmianie stron 2-4, ale wygrała pięć kolejnych punktów. Z kolei w drugiej odsłonie reprezentantka Polski nie dała już Francuzce żadnych szans. Zdobyła sześć gemów z rzędu i zwyciężyła w trwającym 108 minut pojedynku 7:6(4), 6:0.

Dzięki zwycięstwu Chwalińska zdobyła w Bolton dziewięć punktów do rankingu WTA. 17-latka walczy o debiut w Top 300, jednak aby znaleźć się w tym gronie, musi dojść co najmniej do finału. W piątkowym ćwierćfinale jej przeciwniczką będzie najwyżej rozstawiona w turnieju Rosjanka Witalia Diaczenko (WTA 96), która w dwóch pierwszych meczach straciła łącznie siedem gemów.

GB Pro Series Bolton, Bolton (Wielka Brytania) ITF Women's Circuit, kort twardy w hali, pula nagród 25 tys. dolarów czwartek, 4 kwietnia