ATP Miami: wciąż ich na to stać. Bob i Mike Bryanowie po roku znów z tytułem Masters 1000

Bon i Mike Bryanowie wygrali zmagania debla w rozgrywanym na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Miami. W finale Amerykanie w dwóch setach pokonali Wesleya Koolhofa i Stefanosa Tsitsipasa.

Marcin Motyka
Bob i Mike Bryanowie, mistrzowie Miami Open 2019 w grze podwójnej Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Bob i Mike Bryanowie, mistrzowie Miami Open 2019 w grze podwójnej
Gdy Bob Bryan stracił połowę ubiegłego sezonu z powodu kontuzji i operacji biodra, mogło się wydawać, że historia słynnego amerykańskiego duetu dobiega kresu. Tymczasem 40-latek z Kalifornii nie tylko wrócił na kort i do wspólnych występów z bratem Mikiem, ale i na najwyższy poziom. W sobotę Bryanowie wywalczyli jeden z najbardziej prestiżowych tytułów w sezonie. Wygrali turniej ATP Masters 1000 w Miami, w finale pokonując 7:5, 7:6(8) parę Wesley Koolhof / Stefanos Tsitsipas.

Losy obu setów sobotniego spotkania rozstrzygały się w końcówkach. W pierwszym kluczowe okazało się przełamanie, jakie Bryanowie wywalczyli w 12. gemie. Z kolei w drugim o wszystkim decydował tie break. W nim Amerykanie obronili cztery setbole i zakończyli rywalizację przy drugim meczbolu.

Dla Bryanów to 118. wspólny tytuł w karierach, w tym drugi w obecnym sezonie (w lutym wygrali imprezę rangi "250" w Delray Beach). W turnieju serii Masters 1000 zwyciężyli po raz 39., ale pierwszy od kwietnia ubiegłego roku, gdy okazali się najlepsi w Monte Carlo. Po trofeum w Miami sięgnęli po raz szósty (poprzednio w latach 2007-08, 2014-15 i 2018). Za występ na Florydzie otrzymają po 1000 punktów do rankingu ATP oraz ponad 457,2 tys. dolarów do podziału.

Z kolei Koolhof i Tsitsipas po raz pierwszy jako para zagrali w finale turnieju głównego cyklu. Ogółem dla Holendra był to 12. deblowy mecz o tytuł (ósmy przegrany), a dla Grela - premierowy. Za udział w Miami Open 2019 otrzymają 600 punktów i ponad 223,7 tys. dolarów.

Miami Open, Miami (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 8,359 mln dolarów
sobota, 30 marca

finał gry podwójnej:

Bob Bryan (USA, 3) / Mike Bryan (USA, 3) - Wesley Koolhof (Holandia) / Stefanos Tsitsipas (Grecja) 7:5, 7:6(8)

Czy w tym sezonie Bob i Mike Bryanowie zdobędą kolejny tytuł rangi ATP Masters 1000?