ATP Dubaj: Roger Federer wygrał 50. mecz w imprezie. Borna Corić skruszył opór Tomasa Berdycha

Roger Federer wyeliminował Fernando Verdasco w II rundzie turnieju ATP World Tour 500 w Dubaju. Szwajcar wygrał 50. mecz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Borna Corić pokonał Tomasa Berdycha w tie breaku trzeciego seta.

Łukasz Iwanek
Roger Federer Getty Images / Darrian Traynor / Na zdjęciu: Roger Federer
Roger Federer (ATP 7) ma za sobą dwa trzysetowe mecze. W I rundzie wygrał z Niemcem Philippem Kohlschreiberem. W środę Szwajcar pokonał 6:3, 3:6, 6:3 Fernando Verdasco (ATP 32) i podwyższył na 7-0 bilans meczów z Hiszpanem. W każdym z setów było po jednym przełamaniu. Federer obronił dwa z trzech break pointów, a sam wykorzystał dwa z czterech. Zaserwował 10 asów i zdobył 43 z 55 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Verdasco to finalista tego turnieju z 2017 roku.

Szwajcar wygrał 50. mecz w Dubaju (bilans 50-6). To jego 14. występ w imprezie i po raz 11. awansował do ćwierćfinału. Pozostaje w grze o ósmy tytuł w największym mieście w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Szwajcar to rekordzista pod względem liczby triumfów w turnieju. Na drugim miejscu jest Novak Djoković (cztery). Żaden innych tenisista nie zwyciężył w Dubaju dwa razy. 37-letni Federer ma szansę zdobyć 100. tytuł jako drugi tenisista w Erze Otwartej (Jimmy Connors, 109).

Kolejnym rywalem Federera będzie Marton Fucsovics (ATP 35), który pokonał 6:4, 6:2 Jana-Lennarda Struffa (ATP 54). W ciągu 74 minut Węgier wykorzystał trzy z siedmiu break pointów i zgarnął 23 z 32 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Rok temu Federer wyeliminował Fucsovicsa w IV rundzie Australian Open w ich jedynym do tej pory spotkaniu.

Borna Corić (ATP 13) zwyciężył 1:6, 6:1, 7:6(4) Tomasa Berdycha (ATP 88). Po jednostronnych pierwszym i drugim secie, w trzecim nie było żadnego przełamania. W tie breaku Czech z 2-4 wyrównał na 4-4, ale stracił trzy kolejne punkty. W trwającym dwie godziny i 13 minut meczu Chorwat zaserwował dziewięć asów. Berdych to w Dubaju dwa razy grał w finale (2013, 2014).

Gael Monfils (ATP 23) poszedł za ciosem po odprawieniu Marina Cilicia. Francuz wygrał 6:3, 6:2 z Marcosem Baghdatisem (ATP 128). W ciągu 65 minut zaserwował sześć asów i obronił sześć z siedmiu break pointów. Monfils podwyższył na 4-1 bilans spotkań z Cypryjczykiem. W ćwierćfinale jego przeciwnikiem będzie Ricardas Berankis (ATP 113), który pokonał 6:4, 6:1 Denisa Kudlę (ATP 68). Litwin zdobył 21 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamienił na przełamanie cztery z dziewięciu okazji.

Nikołoz Basilaszwili (ATP 19) zwyciężył 6:7(2), 6:4, 6:3 Roberto Bautistę (ATP 18). W trwającym dwie godziny i 12 minut meczu Gruzin obronił cztery z pięciu break pointów i zgarnął 42 z 52 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Zaserwował 19 asów. Kolejnym rywalem Basilaszwiliego będzie Corić.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)