WTA Acapulco: łatwy awans Sloane Stephens. Wiktoria Azarenka odprawiła Danielle Collins

Sloane Stephens oddała cztery gemy Pauline Parmentier w I rundzie turnieju WTA International w Acapulco. Wiktoria Azarenka wyeliminowała rozstawioną z numerem drugim Danielle Collins.

Łukasz Iwanek
Sloane Stephens Getty Images / Hector Vivas / Na zdjęciu: Sloane Stephens
Sloane Stephens (WTA 4) po raz czwarty rywalizuje w Acapulco. W 2015 roku odpadła w I rundzie, w 2016 zdobyła tytuł, a w ubiegłym sezonie dotarła do ćwierćfinału. Na początek Amerykanka pokonała 6:2, 6:2 Pauline Parmentier (WTA 53). W ciągu 69 minut mistrzyni US Open 2017 wykorzystała sześć z 12 break pointów i zdobyła 61 ze 100 rozegranych punktów (61 proc.). Stephens podwyższyła na 4-1 bilans meczów z Parmentier i w II rundzie zmierzy się z Brazylijką Beatriz Haddad Maią.

W I rundzie doszło do starcia tenisistek, które największe wielkoszlemowe sukcesy osiągnęły w Australian Open. Wiktoria Azarenka (WTA 50) w Melbourne zdobyła dwa tytuły (2012 i 2013), a Danielle Collins (WTA 25) w tym roku doszła do finału. Białorusinka rozbiła Amerykankę 6:1, 6:2. W ciągu 71 minut była liderka rankingu obroniła cztery z pięciu break pointów, a sama wykorzystała sześć z siedmiu szans na przełamanie.

Kolejną rywalką Azarenki będzie Tatjana Maria (WTA 69), która pokonała 6:2, 7:6(1) Martinę Trevisan (WTA 166). Niemka w obu setach odrabiała straty. W pierwszym od 0:2 zdobyła sześć gemów, a w drugim wróciła z 3:5 i obroniła piłkę setową. W trwającym godzinę i 49 minut meczu Włoszka popełniła siedem podwójnych błędów. Maria miała 21 break pointów, z których wykorzystała sześć.

Mihaela Buzarnescu (WTA 31) przed turniejem w Acapulco miała bilans tegorocznych meczów 0-7. W Meksyku odniosła pierwsze zwycięstwo. Pokonała 6:4, 6:2 Darię Gawriłową (WTA 48). Rumunka w obu setach wróciła ze stanu 0:2. Tenisistka z Bukaresztu wykorzystała wszystkie sześć szans na przełamanie. Kolejną jej rywalką będzie Bianca Andreescu (WTA 71), która wygrała 6:1, 6:3 z Jil Teichmann (WTA 154). W ciągu 82 minut Kanadyjka obroniła osiem z dziewięciu break pointów.

Saisai Zheng (WTA 40) odrodziła się ze stanu 3:6, 3:5 i zwyciężyła 3:6, 7:5, 6:4 Renatę Zarazuę (WTA 242). Chinka przegrała pierwszych pięć gemów. Przy stanie 3:6, 4:5 odparła piłkę meczową. W trzecim secie Meksykanka z 2:5 zbliżyła się na 4:5 po obronie meczbola, ale w 10. gemie oddała podanie. W trwającym dwie godziny i 23 minuty spotkaniu było 13 przełamań, z czego siedem dla Zheng. W II rundzie Chinka zagra z Timeą Babos (WTA 110), która wróciła z 2:4 w trzeciej partii i pokonała 5:7, 6:4, 6:4 Dalilę Jakupović (WTA 82).

Johanna Konta (WTA 45) wygrała 6:3, 6:2 z Laurą Siegemund (WTA 105). W ciągu 69 minut Brytyjka zaserwowała cztery asy i zdobyła 32 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała trzy z czterech break pointów. Tenisistka z Eastbourne wyrównała na 2-2 bilans spotkań z Niemką. Christina McHale (WTA 144) zwyciężyła 6:3, 1:6, 6:2 z Ysaline Bonaventure (WTA 146). W trwającym godzinę i 51 minut meczu miało miejsce 13 przełamań, z czego siedem dla Amerykanki.

Dwa mecze zakończyły się przedwcześnie. Rebecca Peterson (WTA 56) od 3:1 straciła trzy gemy z rzędu w starciu z Sofią Kenin (WTA 35) i skreczowała. Amanda Anisimova (WTA 61) wyszła na 4:3 w spotkaniu z Warwarą Flink (WTA 167), ale nie kontynuowała gry.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)

Wiktoria Azarenka (Białoruś, WC) - Danielle Collins (USA, 2) 6:1, 6:2
Tatjana Maria (Niemcy) - Martina Trevisan (Włochy, LL) 6:2, 7:6(1)
Timea Babos (Węgry) - Dalila Jakupović (Słowenia) 5:7, 6:4, 6:4
Bianca Andreescu (Kanada) - Jil Teichmann (Szwajcaria, WC) 6:1, 6:3
Warwara Flink (Rosja, Q) - Amanda Anisimova (USA) 3:4 i krecz
Christina McHale (USA, Q) - Ysaline Bonaventure (Belgia, Q) 6:3, 1:6, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Sloane Stephens awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Acapulco?