WTA Auckland: rewelacyjna Bianca Andreescu powalczy o tytuł. Kolejny finał Julii Goerges

Kanadyjka Bianca Andreescu pokonała Tajwankę Su-Wei Hsieh i zmierzy się z Niemką Julią Goerges w finale turnieju WTA International w Auckland.

Łukasz Iwanek
Bianca Andreescu Getty Images / Hannah Peters / Na zdjęciu: Bianca Andreescu
Bianca Andreescu (WTA 152) w 2019 rok weszła z przytupem. W Auckland wygrała już siedem meczów. Przeszła trzystopniowe kwalifikacje, a w turnieju głównym odprawiła Timeę Babos, Karolinę Woźniacką i Venus Williams. W półfinale Kanadyjka, dla której jest to czwarty start w głównym cyklu, pokonała 6:3, 6:3 Su-Wei Hsieh (WTA 28).

W ciągu 81 minut Andreescu zdobyła 34 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła cztery z pięciu break pointów. Kanadyjka zagra w finale imprezy w Auckland jako pierwsza kwalifikantka od czasu Austriaczki Marion Maruski (1997).

Julia Görges (WTA 14) wygrała 6:1, 7:6(6) z Viktorią Kuzmovą (WTA 50). W drugim secie Słowaczka poderwała się do walki ze stanu 2:4, ale w tie breaku Niemka przypieczętowała awans do finału. Dla Kuzmovej był to trzeci półfinał w głównym cyklu (Budapeszt i Den Bosch 2018).

W trwającym 87 minut spotkaniu półfinalistka Wimbledonu 2017 zaserwowała osiem asów, zdobyła 26 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła dwa z trzech break pointów. Görges podwyższyła na 4-0 bilans meczów z Kuzmovą.

W ubiegłym roku Görges pokonała Woźniacką i została pierwszą niemiecką mistrzynią nowozelandzkiej imprezy. Wcześniej w finale wystąpiła tutaj w sezonie 2016 i przegrała ze Sloane Stephens. W niedzielę (początek o godz. 7:30 czasu polskiego) powalczy o siódmy singlowy tytuł w głównym cyklu. Bilans finałów Görges to 6-8.

ASB Classic, Auckland (Nowa Zelandia)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
sobota, 5 stycznia

półfinał gry pojedynczej:

Julia Görges (Niemcy, 2) - Viktoria Kuzmova (Słowacja) 6:1, 7:6(6)
Bianca Andreescu (Kanada, Q) - Su-Wei Hsieh (Tajwan, 3) 6:3, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)