ATP Brisbane: pierwsza w karierze porażka Andy'ego Murraya w Queensland. Szkot przegrał z Daniłem Miedwiediewem

Andy Murray w dwóch setach przegrał z Daniłem Miedwiediewem w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 250 w Brisbane. Dla Szkota to pierwsza w karierze porażka w imprezie Brisbane International.

Marcin Motyka
Andy Murray Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Andy Murray
Andy Murray stanął na starcie turnieju ATP w Brisbane z zamiarem sprawdzenia formy i stanu swojego zdrowia. Szkot wyjawił, że wciąż czuje ból operowanego przed 12 miesiącami biodra, ale mimo to zdecydował się grać. Pierwszy test Murray zdał, we wtorek pokonując Jamesa Duckwortha. Drugiego już nie, bowiem w pojedynku 1/8 finału za mocny dla niego okazał się Danił Miedwiediew.

Mecz w początkowej fazie był niezwykle wyrównany. Obaj rozgrywali znakomite wymiany z linii końcowej i posyłali efektowne uderzenia. Jednak po 40 minutach gry Murray nie wytrzymał narzuconego przez rywala tempa. Od stanu 5:4 w pierwszym secie Brytyjczyk przegrał siedem gemów z rzędu. Tym samym Miedwiediew wyszedł na prowadzenie 7:5, 4:0 i bez problemów dotarł do szczęśliwego dla siebie końca spotkania.

Dla Murraya to pierwszy w karierze przegrany mecz w Brisbane. W dwóch poprzednich występach w tym turnieju, w latach 2012-13, sięgał po tytuł. Do środy notował serię dziesięciu z rzędu zwycięskich spotkań w stolicy stanu Queensland. Miedwiediew z kolei zaliczył wymarzony debiut w imprezie Brisbane International.

Kolejnym rywalem rozstawionego z numerem czwartym Rosjanina, który w środę zaserwował 16 asów, przy własnym podaniu zdobył 74 proc. rozegranych punktów i wykorzystał cztery z sześciu piłek na przełamanie, będzie oznaczony "szóstką" Milos Raonić, mistrz Brisbane International z 2016 roku.

Do ćwierćfinału awansował również Alex de Minaur. 19-letni Australijczyk, turniejowa "siódemka", wygrał 6:4, 6:2 z o pięć lat starszym rodakiem, Jordanem Thompsonem, w ciągu 80 minut gry serwując jednego asa i uzyskując trzy przełamania.

Brisbane International, Brisbane (Australia)