ATP Brisbane: Nick Kyrgios nie obroni tytułu. Grigor Dimitrow kontra Kei Nishikori w ćwierćfinale

Broniący tytułu Nick Kyrgios w trzech setach przegrał z Jeremym Chardym w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 250 w Brisbane. Grigor Dimitrow w ćwierćfinale zmierzy się z Keiem Nishikorim.

Marcin Motyka
Nick Kyrgios Getty Images / Chris Hyde / Na zdjęciu: Nick Kyrgios
Nick Kyrgios nie zostanie pierwszym w dziejach australijskim tenisistą, który obroni tytuł w turnieju ATP w Brisbane. Reprezentant gospodarzy, mistrz zeszłorocznej edycji tej imprezy, z Brisbane International 2019 pożegnał się już w II rundzie. W środę rozstawiony z numerem ósmym Kyrgios ani razu nie znalazł sposobu na przełamanie Jeremy'ego Chardy'ego, sam - choć posłał 13 asów - trzykrotnie oddał podanie i przegrał 7:6(5) 2:6, 3:6.

- To był trudny mecz. On świetnie serwował, ale ja zagrałem solidnie. Trochę mi przykro, bo to mój kolega - powiedział Chardy, który w ćwierćfinale zmierzy się z Yasutaką Uchiyamą. Japoński kwalifikant sprawił niespodziankę, eliminując oznaczonego "trójką" Kyle'a Edmunda.

Grigor Dimitrow, podobnie jak przed rokiem w Brisbane, na etapie 1/8 finału okazał się lepszy od Johna Millmana. Bułgar zwyciężył 6:3, 6:4 w godzinę i 28 minut. - Pamiętałem, co wydarzyło się w zeszłym roku, i zdawałem sobie sprawę, że muszę zaprezentować się lepiej - przyznał tenisista z Chaskowa. - Pełen szacunek dla niego. Ponownie widzieliśmy, jak niesamowitym jest wojownikiem. Zwłaszcza w drugim secie, kiedy prowadziłem 4:1, a on wyrównał na 4:4 - pochwalił przeciwnika.

W 1/4 finału oznaczony numerem szóstym Dimitrow zmierzy się z Keiem Nishikorim, turniejową "dwójką". Będzie to szósty mecz pomiędzy tymi tenisistami. Bułgar dotychczas wygrał tylko raz, właśnie w Brisbane w 2017 roku w finale. - Jestem podekscytowany tym, że zagram z Grigorem. On jest świetnym tenisistą. Jestem pewien, że to będzie wspaniały mecz i mam nadzieję, że pokaże dobry tenis - powiedział Japończyk, który w środę wyeliminował Denisa Kudlę.

Do ćwierćfinału awansował także inny były mistrz Brisbane International, Milos Raonić. Kanadyjczyk, zwycięzca tego turnieju sprzed trzech lat, zaserwował 21 asów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, przy własnym podaniu wygrał 81 proc. rozegranych akcji i pokonał 18-letniego Miomira Kecmanovicia 6:3, 7:6(2).

Brisbane International, Brisbane (Australia)