WTA Pekin: Naomi Osaka w 68 minut w II rundzie. Madison Keys wycofała się

Japonka Naomi Osaka pokonała Kazaszkę Zarinę Dijas w I rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Pekinie. Amerykanka Madison Keys oddała walkowerem mecz z Łotyszką Anastasiją Sevastovą.

Łukasz Iwanek
Naomi Osaka Getty Images / Koji Watanabe / Na zdjęciu: Naomi Osaka
Po triumfie w US Open, Naomi Osaka (WTA 6) dobrze rozpoczęła jesień w Azji. W Tokio doszła do finału. W Wuhanie nie wystąpiła z powodu choroby wirusowej. W Pekinie Japonka na początek pokonała 6:4, 6:3 Zarinę Dijas (WTA 91). W pierwszym secie było jedno przełamanie, które szósta rakieta globu uzyskała na 5:4. W drugiej partii Kazaszka z 1:5 zbliżyła się na 3:5, ale w dziewiątym gemie oddała podanie.

W trwającym 68 minut meczu Osaka zaserwowała cztery asy i wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Dijas popełniła pięć podwójnych błędów. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W II rundzie tegorocznego Rolanda Garrosa również wygrała Japonka. Kolejną jej rywalką będzie Amerykanka Danielle Collins, a w 1/8 finału na zwyciężczynię tej konfrontacji czeka już Niemka Julia Görges.

W ubiegłym roku Osaka zadebiutowała w turnieju głównym w Pekinie i w I rundzie uległa Andżelice Kerber. Japonka była wówczas notowana na 62. miejscu w rankingu. Dijas najlepsze rezultaty w WTA Tour zanotowała w Azji w jednym turnieju, Japan Open, ale w różnych miejscach. W 2017 roku triumfowała w Tokio. Poza tym zaliczyła finał w Osace (2014).

Katerina Siniakova (WTA 40) pokonała 7:5, 6:4 Alison van Uytvanck (WTA 52). W pierwszym secie Czeszka wróciła ze stanu 3:5. W ciągu 94 minut obroniła siedem z 11 break pointów, a sama wykorzystała wszystkie sześć szans na przełamanie. W II rundzie Siniakova spotka się z Serbką Aleksandrą Krunić, pogromczynią Eliny Switoliny.

Madison Keys (WTA 18) miała się zmierzyć z Anastasiją Sevastovą (WTA 20) w II rundzie. Jednak Amerykanka oddała ten mecz walkowerem z powodu kontuzji lewego kolana. O ćwierćfinał Łotyszka zmierzy się z Donną Vekić (WTA 38), która pokonała 7:6(5), 6:4 Ons Jabeur (WTA 116). W drugim secie Tunezyjka z 0:5 zbliżyła się na 4:5, ale w 10. gemie została przełamana. W ciągu godziny i 42 minut Chorwatka popełniła osiem podwójnych błędów, ale też wykorzystała sześć z 11 break pointów.

Vekić na otwarcie azjatyckiej jesieni świetnie spisała się w Tokio. W drodze do ćwierćfinału wyeliminowała Sloane Stephens i Caroline Garcię. W Pekinie występuje po raz drugi w turnieju głównym. W ubiegłym sezonie w I rundzie uległa Coco Vandeweghe. Sevastova wygrała wszystkie cztery dotychczasowe mecze z Chorwatką, z czego dwa w tym roku (Doha, US Open).

Katerina Siniakova (Czechy, Q) - Alison van Uytvanck (Belgia) 7:5, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Naomi Osaka awansuje do III rundy turnieju WTA w Pekinie?