WTA Seul: Kiki Bertens i Mandy Minella w ćwierćfinale. Mecz Jeleny Ostapenko odwołany

Holenderka Kiki Bertens i reprezentantka Luksemburga Mandy Minella awansowały do ćwierćfinału turnieju WTA International w deszczowym Seulu. Mecz broniącej tytułu Jeleny Ostapenko nie odbył się w czwartek.

Łukasz Iwanek
Kiki Bertens Getty Images / Sarah Stier / Na zdjęciu: Kiki Bertens
W czwartek w Seulu deszcz utrudniał życie tenisistkom. Mecze były przerywane i ciągnęły się w nieskończoność. Starcie Agnieszki Radwańskiej z Iriną-Camelią Begu rozpoczęło się o godz. 18:50 miejscowego czasu, a zakończyło przed godz. 23:00. Z tego powodu organizatorzy odwołali spotkanie broniącej tytułu Jeleny Ostapenko (WTA 10) z Jekateriną Aleksandrową (WTA 122). W piątek zwyciężczyni tej konfrontacji wyjdzie na kort po raz drugi (jeśli pogoda pozwoli), aby zmierzyć się w ćwierćfinale z Tajwanką Su-Wei Hsieh.

Kiki Bertens (WTA 12) pokonała 6:4, 7:5 Dalilę Jakupović (WTA 89). Holenderka prowadziła 6:4, 4:1, ale miała problem z zakończeniem meczu. Słowenka wyrównała na 5:5 po obronie dwóch piłek meczowych, ale przegrała dwa kolejne gemy. W ciągu godziny i 49 minut Bertens zaserwowała siedem asów i zdobyła 30 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła siedem z 10 break pointów, a sama uzyskała pięć przełamań. Kolejną jej rywalką będzie Rosjanka Jewgienija Rodina.

Mandy Minella (WTA 132) wróciła z 1:3 w drugim secie i wygrała 6:4, 6:3 z Priscillą Hon (WTA 173). W ciągu 89 minut reprezentantka Luksemburga zamieniła na przełamanie sześć z 11 szans i zdobyła 14 punktów więcej (70-56). Awansowała do drugiego w tym roku ćwierćfinału w głównym cyklu. W Gstaad dopiero w finale uległa Alize Cornet. O półfinał Minella zmierzy się z inną Australijką, Ajlą Tomljanović.

Od poniedziałku odbywa się 15. edycja imprezy w Seulu. Na placu boju pozostały dwie tenisistki, które w niej triumfowały: Begu (2015) i Ostapenko (2017). Łotyszka w I rundzie odprawiła Larę Arruabarrenę, mistrzynię z 2016 roku. Z tegorocznych uczestniczek tytuł zdobyła jeszcze Radwańska (2013).

KEB Hana Bank Korea Open, Seul (Korea Południowa)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 20 września

II runda gry pojedynczej:

Kiki Bertens (Holandia, 2) - Dalila Jakupović (Słowenia) 6:4, 7:5
Mandy Minella (Luksemburg) - Priscilla Hon (Australia, Q) 6:4, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Kiki Bertens awansuje do półfinału turnieju WTA w Seulu?