ATP Eastbourne: Andy Murray przegrał z Kyle'em Edmundem. Odpadli też Diego Schwartzman i David Ferrer

Andy Murray w dwóch setach przegrał z Kyle'em Edmundem w II rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP World Tour 250 w Eastbourne. Z imprezą pożegnali się też najwyżej rozstawiony Diego Schwartzman i David Ferrer.

Marcin Motyka
Andy Murray Getty Images / Bryn Lennon / Na zdjęciu: Andy Murray
W II rundzie turnieju ATP w Eastbourne doszło do derbów Wielkiej Brytanii. Naprzeciw siebie stanęli najbardziej utytułowany brytyjski tenisista XXI wieku Andy Murray, który w ubiegłym tygodniu wrócił na kort po 11-miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją oraz operacją biodra, i aktualnie najwyżej notowany gracz Zjednoczonego Królestwa, Kyle Edmund. Po 100 minutach interesującego starcia kort jako zwycięzca opuszczał Edmund. 23-latek z Beverley pokonał bardziej znanego rodaka 6:4, 6:4.

Dla Edmunda to pierwsze zwycięstwo nad kolegą z reprezentacji w trzeciej konfrontacji. W ćwierćfinale Brytyjczyk, który w środę zaserwował osiem asów i wykorzystał trzy z dziewięciu piłek na przełamanie, zmierzy się z Michaiłem Kukuszkinem. Kazach oddał zaledwie dwa gemy oznaczonemu numerem szóstym Davidowi Ferrerowi.

W turnieju nie ma już najwyżej rozstawionego Diego Schwartzmana. Argentyńczyk przegrał 6:4, 4:6, 5:7 z Lukasem Lacko. Pokonując aktualnie 11. w rankingu ATP Schwartzmana, Słowak odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo nad rywalem z czołowej "15" klasyfikacji singlistów. W 1/4 finału 30-latek z Bratysławy zmierzy się z Cameronem Norrie'em. W drugim środowym brytyjskim pojedynku 22-latek z Londynu okazał się lepszy od Jaya Clarke'a.

Marco Cecchinato, sensacyjny półfinalista niedawnego Rolanda Garrosa, ograł 4:6, 6:4, 7:5 z Denisem Istominem. Dla Włocha to pierwszy w karierze wygrany mecz na kortach trawiastych. O kolejną wygraną oznaczony numerem czwartym Cecchinato powalczy z Johnem Millmanem. Australijczyk wyeliminował Leonardo Mayera, turniejową "piątkę".

W starciu młodych-zdolnych 19-letni Denis Shapovalov pokonał 6:4, 4:6, 6:2 starszego o dwa lata Jareda Donaldsona. W 1/4 finału utalentowany Kanadyjczyk zmierzy się ze specjalistą od gry na nawierzchni trawiastej Mischą Zverevem. Niemiec ograł 6:3, 6:3 Steve'a Johnsona, rozstawionego z numerem siódmym.

Nature Valley International, Eastbourne (Wielka Brytania)

Lukas Lacko (Słowacja) - Diego Schwartzman (Argentyna, 1) 4:6, 6:4, 7:5
John Millman (Australia) - Leonardo Mayer (Argentyna, 5) 7:6(7), 7:6(4)
Michaił Kukuszkin (Kazachstan) - David Ferrer (Hiszpania, 6) 6:2, 6:0
Mischa Zverev (Niemcy) - Steve Johnson (USA, 7) 6:3, 6:3
Cameron Norrie (Wielka Brytania, WC) - Jay Clarke (Wielka Brytania, LL) 6:4, 6:3

Kto awansuje do półfinału turnieju ATP w Eastbourne?