ATP Stuttgart: Nick Kyrgios udanie wrócił do rozgrywek. Guido Pella ćwierćfinałowym rywalem Rogera Federera

Powracający po kontuzji łokcia Nick Kyrgios w trzech setach pokonał Maximiliana Marterera w II rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP World Tour 250 w Stuttgarcie. Roger Federer w ćwierćfinale zagra z Guido Pellą.

Marcin Motyka
Nick Kyrgios Getty Images / Lintao Zhang / Na zdjęciu: Nick Kyrgios
Nick Kyrgios udanie powrócił do rozgrywek po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją prawego łokcia. W czwartek rozegrał pierwszy mecz singlowy od 13 kwietnia, kiedy to w Houston przegrał z Ivo Karloviciem. W pojedynku II rundy turnieju ATP w Stuttgarcie rozstawiony z numerem czwartym Australijczyk uporał się z Maximilianem Martererem, wygrywając 6:4, 4:6, 6:3.

Dla Kyrgiosa to pierwszy wygrany mecz od 11 kwietnia, gdy w II rundzie w Houston ograł Bjorna Fratangelo. - Szczerze mówiąc, zagrałem okropnie. Ale miałem szczęście, że mogłem polegać na serwisie i dzięki temu utrzymywałem się w grze - skomentował samokrytycznie tenisista z Canberry, który w ciągu godziny i 27 minut gry zaserwował aż 20 asów i przy własnym podaniu zdobył 70 proc. rozegranych punktów.

W ćwierćfinale Kyrgios zmierzy się z Feliciano Lopezem, z którym ma bilans 1-2, ale jedyne zwycięstwo odniósł na trawie (w Wimbledonie 2016). Hiszpan w czwartek pokonał 7:6(6), 6:4 Gillesa Simona. - Myślę, że rozegrałem dobry mecz. Sezon gry na trawie jest dla mnie niezwykle ważny. To wyjątkowa nawierzchnia, na której grasz tylko dwa-trzy tygodnie w roku. Dlatego tak ważne jest, żeby wygrywać, bo wtedy zyskujesz kolejne mecze i godziny spędzone na korcie - powiedział 36-letni madrytczyk.

Z kolei ćwierćfinałowym rywalem najwyżej rozstawionego Rogera Federera został Guido Pella. Będzie to drugi pojedynek między tymi tenisistami i drugi na trawie. Przed dwoma laty w Wimbledonie Szwajcar zwyciężył bez straty seta. Argentyńczyk do 1/4 finału awansował po zwycięstwie 7:6(4), 6:3 nad kwalifikantem, Prajneshem Gunneswaranem.

Tomas Berdych przerwał serię pięciu kolejnych porażek. W czwartek Czech pokonał 7:6(3), 6:4 Benoita Paire'a i mógł się cieszyć z pierwszej wygranej od 24 marca, gdy w Miami ograł Yoshihito Nishiokę. W ćwierćfinale Mercedes Cup Berdych zmierzy się z Milosem Raoniciem, z którym wygrał trzy z ośmiu rozegranych spotkań. Kanadyjczyk w II rundzie posłał 19 asów i bez partii wyeliminował Martona Fucsovicsa.