WTA Doha: Agnieszka Radwańska kontra Petra Kvitova, 12. starcie

Po trzysetowym boju z Moną Barthel, Agnieszkę Radwańską czeka mecz z Petrą Kvitovą w II rundzie turnieju WTA Premier 5 w Dosze.

Łukasz Iwanek
Agnieszka Radwańska Getty Images / Pat Scala / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska
W I rundzie Qatar Total Open Agnieszka Radwańska zmierzyła się z Moną Barthel. Polka, podobnie jak w dwóch wcześniejszych spotkaniach, przegrała pierwszą partią, ale ponownie pokonała Niemkę. Krakowianka mogła wygrać szybciej, bo w trzecim secie prowadziła 5:2. Ostatecznie wykorzystała 10. piłkę meczową i zwyciężyła 3:6, 6:3, 7:5.

- Wolałabym jednak nie mówić o tych piłkach meczowych. Najważniejsze, że wykorzystałam dziesiątą. Popełniłam kilka błędów, zagrałam może zbyt pasywnie, a Mona bardzo dobrze. Ale szczerze mówiąc, to nie jest styl, w jakim chce się wygrywać mecze. Powinnam zakończyć ten pojedynek 30 minut wcześniej - przyznała samokrytycznie 33. rakieta świata.

W II rundzie Radwańską czeka dużo poważniejsze wyzwanie. Zmierzy się z Petrą Kvitovą. Pod koniec 2016 roku Czeszka została napadnięta we własnym domu i zraniona przez nożownika. Długo dochodziła do siebie po operacji lewej ręki. Teraz dwukrotna mistrzyni Wimbledonu znów prezentuje znakomity tenis.

Czeszka wygrała osiem ostatnich meczów. Zdobyła tytuł w Petersburgu i zdobyła dwa punkty w konfrontacji ze Szwajcarkami w Pucharze Federacji. W Dosze na początek łatwo poradziła sobie z Caglą Buyukakcay. W starciu z Turczynką posłała 34 kończące uderzenia przy 15 niewymuszonych błędach.

- Cieszę się, że tutaj jestem. Wygrać osiem meczów z rzędu to naprawdę coś bardzo miłego. Dawno nie miałam tak dobrej serii. Postaram się ją kontynuować - powiedziała Kvitova, dla której to piąty występ w Qatar Total Open. Trzy razy doszła do ćwierćfinału. - To była moja największa motywacja, aby znów grać na kortach tenisowych, rywalizować z najlepszymi zawodniczkami - mówiła Czeszka o swojej pięciomiesięcznej nieobecności w ubiegłym roku.

W środę Kvitova zmierzy się z Radwańską, z którą przegrała trzy ostatnie mecze. - To dosyć interesująca II runda. Znamy się dobrze z kortu. Chyba widziałam końcówkę jej ostatniego meczu, bo wtedy dotarliśmy do hotelu. Wiem, że to trudna rywalka. Stać ją na niewiarygodny tenis, więc muszę być na to gotowa. Jest tutaj trochę wietrznie, co chyba powinno sprzyjać Agnieszce. Muszę po prostu zagrać swój tenis, taki jak w Petersburgu i Pradze - stwierdziła Czeszka.

Bilans wszystkich meczów Radwańskiej z Kvitovą to 6-5 dla Czeszki. Aż pięć razy zmierzyły się w Mistrzostwach WTA, w tym w 2015 roku w finale, gdy Polka zwyciężyła w trzech setach. Krakowianka w tym roku jest niepokonana w spotkaniach z leworęcznymi rywalkami. Wygrała z Brazylijką Beatriz Haddad Maią i Amerykanką Taylor Townsend (Auckland) oraz z Czeszką Kristyną Pliskovą (Australian Open). Na kort centralny w Dosze Radwańska i Kvitova wyjdą w środę około godz. 12:00 czasu polskiego.

Qatar Total Open, Doha (Katar)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 3,173 mln dolarów
środa, 14 lutego

II runda: kort centralny, drugi mecz od godz. 10:00 czasu polskiego

Agnieszka Radwańska (Polska) bilans: 5-6 Petra Kvitova (Czechy, 16)