WTA Tajpej: Shuai Peng i Samantha Stosur za burtą. Sabina Lisicka obroniła piłki meczowe

Chinka Shuai Peng przegrała z Rumunką Aną Bogdan w I rundzie turnieju WTA International w Tajpej. Odpadła Australijka Samantha Stosur.

Łukasz Iwanek
Samantha Stosur Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Samantha Stosur
Rozstawiona z numerem pierwszym Shuai Peng (WTA 31) już na I rundzie zakończyła udział w turnieju Taiwan Open. Chinka przegrała 4:6, 1:6 z Aną Bogdan (WTA 89). W ciągu 73 minut Rumunka zaserwowała pięć asów i zdobyła 20 z 23 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z 13 break pointów. W ubiegłym sezonie Peng doszła w Tajpej do finału.

Odpadła również Samantha Stosur (WTA 39), która uległa 6:7(6), 2:6 Nao Hibino (WTA 93). W I secie Australijka nie wykorzystała prowadzenia 2:0. W tie breaku z 2-6 wyrównała na 6-6, ale straciła dwa kolejne punkty. W II partii Japonka od 2:2 zdobyła cztery gemy. Hibino wykorzystała wszystkie trzy szanse na przełamanie.

Do II rundy awansowały dwie finalistki Wimbledonu. Eugenie Bouchard (WTA 121) prowadziła 1:6, 7:5, 2:0 z Lin Zhu (WTA 116), gdy Chinka skreczowała z powodu kontuzji pleców. Sabina Lisicka (WTA 246) wróciła ze stanu 1:5, 15-40 w III secie i pokonała 6:3, 1:6, 7:6(3) Yuxuan Zhang (WTA 360). Kolejną rywalką Niemki będzie Hibino. Bouchard o ćwierćfinał zmierzy się z Bogdan.

Pauline Parmentier (WTA 91) zwyciężyła 1:6, 6:4, 6:1 Kurumi Narę (WTA 101). Francuzka wykorzystała wszystkie pięć szans na przełamanie. W II rundzie spotka się z Yafan Wang (WTA 152), która pokonała 6:2, 6:4 Risę Ozaki (WTA 132).

Johanna Larsson (WTA 83) wróciła ze stanu 0:3 i wygrała 6:3, 6:1 z Jing-Jing Lu (WTA 162). Szwedka wykorzystała sześć z 13 break pointów. W czwartek tenisistka z Helsingborga zmierzy się z Magdą Linette, którą pokonała w I rundzie Rolanda Garrosa 2016.

Johanna Larsson (Szwecja) - Jing-Jing Lu (Chiny, LL) 6:3, 6:1
Sabina Lisicka (Niemcy) - Yuxuan Zhang (Chiny, Q) 6:3, 1:6, 7:6(3)
Eugenie Bouchard (Kanada, WC) - Lin Zhu (Chiny) 1:6, 7:5, 2:0 i krecz

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju w Tajpej?