WTA Sydney: wyrównać kolejne porachunki. Agnieszka Radwańska kontra Camila Giorgi o półfinał

W czwartek (od godz. 9:00 czasu polskiego) Agnieszka Radwańska zagra o półfinał turnieju WTA Premier w Sydney. Polka zmierzy się z Włoszką Camilą Giorgi.

Łukasz Iwanek
Agnieszka Radwańska Getty Images / Phil Walter / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska
W Sydney Agnieszka Radwańska wyeliminowała dwie tenisistki, z którymi przegrała wcześniejsze mecze. Johanna Konta była od niej lepsza rok temu w finale imprezy w stolicy stanu Nowa Południowa Walia. W ubiegłym sezonie w Dubaju Polka uległa Catherine Bellis. W tym tygodniu krakowianka pokonała obie tenisistki bez straty seta.

- Z pewnością kluczowy dla losów pojedynku okazał się pierwszy set. Był bardzo wyrównany, obie zaprezentowałyśmy trochę dobrego tenisa. Myślę, że ona była lekko zawiedziona porażką w partii otwarcia. Do tego zagrałam bardzo dobrze pierwsze dwa gemy drugiej odsłony i to dało mi dużo pewności. Byłam agresywna, starałam się wykorzystywać swoje szanse, a to pozwoliło mi wygrać mecz w dwóch setach - oceniła Radwańska spotkanie z 18-letnią Bellis.

Polka miała dodatkową motywację, aby 10 stycznia odnieść zwycięstwo. - Musiałam zaprezentować swój najlepszy tenis, aby ją pokonać. Przede wszystkim jednak, to nie mogłam przegrać w dniu urodzin trenera - przyznała podopieczna Tomasza Wiktorowskiego.

W ćwierćfinale rywalką Radwańskiej mogła być Petra Kvitova, ale Czeszka przegrała z Camilą Giorgi. Polscy kibice Włoszkę kojarzą z trzech finałów osiągniętych w Katowicach (2014, 2015, 2016). Jedyny tytuł w głównym cyklu zdobyła w 2015 roku w Den Bosch.

Najlepsze rezultaty Giorgi w wielkoszlemowych turniejach to IV runda Wimbledonu 2012 i US Open 2013. Oprócz Radwańskiej i Kvitovej Włoszka pokonała m.in. Karolinę Woźniacką, Wiktorię Azarenkę, Marię Szarapową, Elinę Switolinę, Karolinę Pliskovą, Marion Bartoli, Garbine Muguruzę, Flavię Pennettę, Nadię Pietrową, Dominikę Cibulkovą, Robertę Vinci, Sarę Errani i Madison Keys.

W tym tygodniu w Sydney Giorgi odprawiła dwie wielkoszlemowe mistrzynie. W I rundzie rozbiła 6:3, 6:0 triumfatorkę US Open 2017 Sloane Stephens. W środę Włoszka wygrała 7:6(7), 6:2 z Kvitovą, zwyciężczynią Wimbledonu 2011 i 2014. Wcześniej bez straty seta przeszła trzystopniowe eliminacje.

Radwańska i Giorgi wyjdą w czwartek na kort nie wcześniej niż o godz. 9:00 czasu polskiego. Będzie to trzecie spotkanie obu tenisistek. W IV rundzie Wimbledonu 2012 zwyciężyła Polka, a w 2015 roku w półfinale w Katowicach wygrała Włoszka. Krakowianka powalczy o czwarty półfinał w ósmym starcie w Sydney.

Sydney International, Sydney (Australia)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 710 tys. dolarów
czwartek, 11 stycznia

ćwierćfinał: Ken Rosewall Arena, nie przed godz. 9:00 czasu polskiego

Agnieszka Radwańska (Polska) bilans: 1-1 Camila Giorgi (Włochy, Q)