WTA Sydney: zwycięski dreszczowiec Andżeliki Kerber, porażka Sloane Stephens

Niemka Andżelika Kerber obroniła dwie piłki meczowe i pokonała Czeszkę Lucie Safarovą w I rundzie turnieju WTA Premier w Sydney. Odpadła Amerykanka Sloane Stephens.

Łukasz Iwanek
Andżelika Kerber Getty Images / Paul Kane / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
We wtorek w Sydney Andżelika Kerber (WTA 22) była bardzo blisko odpadnięcia w I rundzie. Niemka obroniła dwie piłki meczowe w tie breaku II seta i pokonała 6:7(3), 7:6(8), 6:2 Lucie Safarovą (WTA 31). W trwającym dwie godziny i 28 minut spotkaniu była liderka rankingu posłała 31 kończących uderzeń przy 24 niewymuszonych błędach. Czeszka miała 47 piłek wygranych bezpośrednio i 58 pomyłek. Kerber wyrównała na 2-2 bilans meczów z Safarovą i w II rundzie zmierzy się z Venus Williams.

Siódmy mecz z rzędu przegrała Sloane Stephens (WTA 13), mistrzyni US Open 2017. W Sydney Amerykanka zdobyła trzy gemy w starciu z Camilą Giorgi (WTA 100). W ciągu 65 minut Włoszka zaserwowała cztery asy i zdobyła 22 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kolejną jej rywalką będzie Petra Kvitova (WTA 29). Czeszka wygrała 6:1 I partię z Mirjaną Lucić-Baroni (WTA 30), gdy chorwacka półfinalistka Australian Open 2017 skreczowała.

Dominika Cibulkova (WTA 26) zwyciężyła 6:3, 6:1 Anastasiję Sevastovą (WTA 15). W trwającym 77 minut spotkaniu Łotyszka zaserwowała osiem asów, ale ani razu nie udało się jej przełamać rywalki, choć miała dziewięć break pointów. W II rundzie Słowaczka zagra z Rosjanką Jeleną Wiesniną, z którą ma bilans meczów 4-4.

Barbora Strycova (WTA 21) wróciła ze stanu 0:3 w III secie i pokonała 7:5, 1:6, 6:4 Darię Kasatkinę (WTA 24). W ciągu dwóch godzin i 26 minut Rosjanka popełniła osiem podwójnych błędów i zdobyła tylko sześć z 26 punktów przy swoim drugim podaniu. Kolejną rywalką Strycovej będzie Jekaterina Makarowa.

Ashleigh Barty (WTA 19) wygrała 6:3, 6:4 z Veroniką Cepede Royg (WTA 75). Australijka posłała siedem asów i odparła sześć z siedmiu break pointów. W II rundzie zmierzy się ze swoją rodaczką Ellen Perez. Kiki Bertens (WTA 32) wykorzystała sześć z dziewięciu szans na przełamanie i zwyciężyła 6:2, 6:4 Kristie Ahn (WTA 111). O ćwierćfinał Holenderka zagra z najwyżej rozstawioną Garbine Muguruą.

Catherine Bellis (WTA 56) wróciła z 0:2 w I secie i pokonała 7:6(2), 6:0 Magdalenę Rybarikovą (WTA 20), półfinalistkę Wimbledonu 2017. Kolejną rywalką Amerykanki będzie Agnieszka Radwańska lub Johanna Konta.

Sydney International, Sydney (Australia)

Catherine Bellis (USA, Q) - Magdalena Rybarikova (Słowacja) 7:6(2), 6:0

wolne losy: Garbine Muguruza (Hiszpania, 1/WC); Venus Williams (USA, 2)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju w Sydney?