Puchar Hopmana: Anastazja Pawluczenkowa i Karen Chaczanow lepsi od Japonii

Rosjanie Anastazja Pawluczenkowa i Karen Chaczanow pokonali Japończyków Naomi Osakę i Yuichiego Sugitę w Pucharze Hopmana.

Łukasz Iwanek
Karen Chaczanow AFP / YURI KADOBNOV / AFP / Na zdjęciu: Karen Chaczanow
W grze otwierającej mecz Rosja - Japonia Naomi Osaka pokonała 6:4, 3:6, 7:6(5) Anastazję Pawluczenkową. W I secie było tylko jedno przełamanie. Tenisistka z Osaki uzyskała je na 6:4. W II partii Japonka od 3:2 straciła cztery gemy z rzędu. W decydującej odsłonie Rosjanka z 1:3 wyszła na 5:4. W tie breaku Pawluczenkowa z 0-4 wyrównała na 5-5, ale dwa kolejne punkty padły łupem Osaki.

W singlu mężczyzn Karen Chaczanow wygrał 6:4, 6:2 z Yuichim Sugitą. W I secie Japończyk z 1:4 wyrównał na 4:4, ale w dwóch kolejnych gemach zdobył tylko jeden punkt. W II partii Rosjanin uzyskał dwa przełamania i odniósł pewne zwycięstwo.

W rozstrzygającym mikście, granym w formule Fast4 Tennis, Rosjanie rozbili Japończyków 4:1, 4:0 w niespełna pół godziny.

Dla obu drużyn to koniec udziału w Pucharze Hopmana 2018. Japonia przegrała trzy mecze, a Rosja odniosła jedno zwycięstwo.

Rosja - Japonia 2:1, Perth Arena, Perth (Australia)
Puchar Hopmana, kort twardy, Grupa B
czwartek, 4 stycznia

Gra 1.
: Anastazja Pawluczenkowa - Naomi Osaka 4:6, 6:3, 6:7(5)
Gra 2.: Karen Chaczanow - Yuichi Sugita 6:4, 6:2
Gra 3.: Anastazja Pawluczenkowa / Karen Chaczanow - Naomi Osaka / Yuichi Sugita 4:1, 4:0

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy w 2018 roku Naomi Osaka wygra turniej WTA?