ATP Pune: pokaz waleczności Thiago Monteiro. Brazylijczyk pokonał Rubena Bemelmansa, choć w końcówce doznał kontuzji

Thiago Monteiro, mimo kontuzji stawu skokowego, po tie breaku trzeciego seta pokonał Rubena Bemelmansa w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 250 w Pune. Dalej grają także Robin Haase i Yuki Bhambri.

Marcin Motyka
Thiago Monteiro Getty Images / Kiyoshi Ota / Na zdjęciu: Thiago Monteiro
To był pokaz ambicji, hartu ducha i walki do samego końca. W rozstrzygających momentach pojedynku I rundy turnieju ATP w Pune z Rubenem Bemelmansem Thiago Monteiro upadł na kort i doznał kontuzji stawu skokowego. Zdarzenie miało miejsce przy stanie 7-7 w tie breaku decydującego seta. Wydawało się, że Brazylijczyk nie tylko nie ma szans na zwycięstwo, ale chociażby na kontynuowanie gry. Tymczasem po wizycie fizjoterapeuty wrócił na kort. I choć miał problemy z serwisem oraz właściwym poruszaniem się po korcie, zdołał odnieść zwycięstwo.

Pojedynek trwał 161 minut i zakończył się wygraną Monteiro 6:7(4), 6:3, 7:6(8). Leworęczny Brazylijczyk nie ma wiele czasu na dojście do pełnej sprawności. Już w środowy wieczór w II rundzie zmierzy się z jednym z faworytów imprezy, rozstawionym z numerem drugim Kevinem Andersonem.

W meczu dwóch reprezentantów gospodarzy Yuki Bhambri wygrał 6:3, 6:4 z posiadaczem dzikiej karty, debiutującym w cyklu ATP World Tour Arjunem Kadhe, wykorzystując pięć z dziewięciu piłek na przełamanie. W kolejnej fazie Tata Open Maharashtra Hindus zmierzy się z Pierre'em-Huguesem Herbertem, turniejową "ósemką".

Jedynym rozstawionym, który we wtorek pojawił się na korcie, był Robin Haase. Oznaczony numerem piątym Holender nie miał łatwej przeprawy z Blazem Kavciciem, ale zdołał zwyciężyć 7:6(6), 7:5, w obu setach odrabiając stratę przełamania. O ćwierćfinał Haase powalczy z Nicolasem Jarrym.

W pojedynku dwóch kwalifikantów Ilja Iwaszka pokonał 6:3, 6:3 Sumita Nagala. Białorusin, dla którego to pierwsze w karierze zwycięstwo na poziomie ATP World Tour, w II rundzie stanie naprzeciw innego tenisisty z eliminacji, Ricardo Ojedy.

Dalej gra także Laslo Djere. Serb sprawił małą niespodziankę, wygrywając trzysetowe starcie z Mariusem Copilem. Kolejnym rywalem 22-latka z Senty będzie Michaił Kukuszkin, oznaczony numerem siódmym.