WTA Tokio: Magdalena Fręch przetrwała napór rywalki. W poniedziałek mecz o główną drabinkę

Magdalena Fręch jest o krok od awansu do głównej drabinki turnieju WTA International na kortach twardych w Tokio. W niedzielę była bliska porażki w meczu z Ariną Rodionową, ale wygrała w trzech setach.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Facebook / Na zdjęciu: Magdalena Fręch

Łodzianka przegrała pierwszego seta 4:6, natomiast w drugim nie wykorzystała przewagi przełamania. W 10. i 12. gemie Arina Rodionowa podawała po zwycięstwo w całym spotkaniu. Dzieliły ją od tego zaledwie dwie piłki, lecz za każdym razem Polka odrabiała stratę.

Magdalena Fręch słabo zaczęła tie breaka, jednak wygrała od stanu 0-3 siedem punktów z rzędu i po dwóch setach był remis. W decydującej odsłonie nie dała już oznaczonej "piątką" Australijce większych szans. Po dwóch godzinach i 33 minutach wygrała ostatecznie 4:6, 7:6(3), 6:1.

O miejsce w głównej drabince zawodów Japan Women's Open Tennis Fręch powalczy w poniedziałek z Japonką Miyu Kato. W tym samym dniu odbędą się premierowe pojedynki I rundy. Magda Linette pierwszy mecz rozegra we wtorek, a jej przeciwniczką będzie Japonka Risa Ozaki.

Japan Women's Open Tennis, Tokio (Japonia)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
niedziela, 10 września

II runda eliminacji gry pojedynczej:

Magdalena Fręch (Polska) - Arina Rodionowa (Australia, 5) 4:6, 7:6(3), 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magdalena Fręch awansuje do głównej drabinki?