Challenger Szczecin: nieudana pogoń Pawła Ciasia, niewykorzystana szansa Macieja Rajskiego

Wszyscy polscy tenisiści przegrali w niedzielnych meczach kwalifikacyjnych o turniej główny Pekao Szczecin Open. Najbliżej awansu był Maciej Rajski, ale nie wykorzystał prowadzenia 4:2 w III secie.

Dominika Pawlik
Maciej Rajski PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Maciej Rajski

Niedzielne spotkania II rundy eliminacji gry pojedynczej nie miały większej historii. Już w samo południe z turniejem pożegnał się Patryk Kosiński, przegrywając 0:6, 0:6 z Constantem Lestienne. Kilkanaście minut później odpadł Grzegorz Panfil, lepszy od niego okazał się Ivan Endara.

Do małej niespodzianki doszło w meczu Guillermo Durana z Maxime Chazalem, Argentyńczyk wygrał w dwóch setach i wyeliminował rozstawionego Francuza.

Łatwej przeprawy nie miał najwyżej rozstawiony Marek Jaloviec, ale ostatecznie odprawił 6:4, 6:4 specjalizującego się w deblu Andreasa Siljeströma.

Najwięcej emocji było w starciu Macieja Rajskiego z Alaksandrem Burym. Polski tenisista wygrał premierową odsłonę, ale w drugiej szybko stracił serwis i nie był w stanie tego odrobić. W trzecim secie znów powrócił do swojego rytmu, przełamał Białorusina i wyszedł na 4:2. Bury wytrzymał jednak do końca i wykorzystując błędy przeciwnika, awansował do III rundy.

Paweł Ciaś miał trudnego rywala w postaci Artema Smirnowa. Nie grał jednak zbyt równo, przez co rozstawiony z numerem siódmym Ukrainiec miał ułatwione zadanie. Polak nieco uspokoił swoją grę w drugiej partii, na niewiele się to zdało, Smirnow był zbyt dobrze dysponowany tego dnia.

Co ciekawe, z turnieju głównego wycofało się trzech tenisistów, co oznacza, że trzech z czterech tenisistów, którzy przegrają w poniedziałek, wywalczy awans.

Rozegrano także jeden mecz eliminacji gry podwójnej. Marcin Gawron i Karol Drzewiecki, polski duet w dobrym stylu pokonał Maxime'a Chazala oraz Maxime'a Tabatruonga.

I runda eliminacji gry podwójnej:

Karol Drzewiecki (Polska) / Marcin Gawron (Polska) - Maxime Chazal (Francja, 2) / Maxime Tabatruong (Francja, 2) 6:2, 6:3

Czy Marcin Gawron i Karol Drzewiecki awansują do turnieju głównego?