ITF Mrągowo: koniec zwycięskiej passy Marty Leśniak. Monika Kilnarova triumfatorką Warmia i Mazury Open

Na 14 stanęła seria zwycięstw Marty Leśniak w turnieju Warmia i Mazury Open. W sobotnim finale zawodów rozgrywanych na kortach ziemnych w Mrągowie Polkę pokonała Czeszka Monika Kilnarova.

Rafał Smoliński
Marta Leśniak Materiały prasowe / LS Akademia Tenisa / Na zdjęciu: Marta Leśniak

Finał czwartej i ostatniej w tym roku kobiecej edycji Warmia i Mazury Open zaplanowano na godz. 11:00, ale kiepska pogoda opóźniła wyjście obu pań na kort. Ostatecznie decydujący pojedynek rozpoczął się o godz. 16:30.

Marta Leśniak (WTA 588) przełamała dwukrotnie i prowadziła już 4:0. W dziewiątym gemie była o dwie piłki od wygrania seta, lecz w tym momencie do akcji wkroczyła Monika Kilnarova (WTA 494). 17-letnia Czeszka wygrała pięć gemów z rzędu i całego seta w stosunku 7:5.

Wrocławianka odpowiedziała w drugiej odsłonie, w której znów uzyskała dwa przełamania. Tym razem Leśniak nie oddała przewagi i wyrównała stan rywalizacji. Jednak w decydującej partii Polka nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Przeciwniczka szybko odskoczyła na 5:0 i po 110 minutach triumfowała w całym spotkaniu 7:5, 1:6, 6:1.

Nasza reprezentantka nie wywalczyła po raz trzeci tytułu w Mrągowie i na 14 zakończyła się jej seria zwycięstw. Rekord Polski w liczbie wygranych z rzędu meczów na zawodowych kortach (łącznie z eliminacjami) od 2010 roku należy do Magdy Linette i wynosi 21.

Bohaterką ostatniej w tym roku edycji turnieju Warmia i Mazury Open została więc Kilnarova. Młoda tenisistka naszych południowych sąsiadów sięgnęła w Mrągowie po drugi tytuł na zawodowych kortach. Pod koniec lipca tego roku była najlepsza w fińskim Tampere.