WTA Cincinnati: Magda Linette zadebiutuje w głównej drabince Western & Southern Open

Magda Linette dołączyła do Agnieszki Radwańskiej w głównej drabince turnieju WTA Premier 5 na kortach twardych w Cincinnati. W niedzielę Polka udanie przeszła przez dwustopniowe eliminacje.

Rafał Smoliński
Magda Linette PAP/EPA / TATYANA ZENKOVICH / Magda Linette

W 2015 roku Magda Linette (WTA 83) pokonała 6:2, 7:5 Zarinę Dijas (WTA 108) w II rundzie turnieju WTA International w Tokio, gdzie później dotarła do jedynego jak dotychczas finału w głównym cyklu, przegranego w trzech setach z Belgijką Yaniną Wickmayer.

Tym razem Polka i Kazaszka spotkały się w decydującej fazie eliminacji do zawodów Western & Southern Open 2017. Dijas dwukrotnie odrobiła stratę przełamania, ale w siódmym gemie po raz trzeci straciła serwis. Poznanianka utrzymała przewagę i wygrała premierową odsłonę 6:4.

W drugim secie Linette błyskawicznie odskoczyła na 4:0, lecz jej prowadzenie stopniało do zaledwie jednego gema. Polka utrzymała jednak nerwy na wodzy. Wygrała serwis w ósmym gemie, zaś po chwili zdobyła decydującego breaka. Po 73 minutach nasza reprezentantka zwyciężyła pewnie 6:4, 6:3.

Linette zadebiutuje tym samym w głównej drabince zawodów Western & Southern Open. Jej przeciwniczką w I rundzie będzie inna kwalifikantka, Francoise Abanda. Polka i Kanadyjka zagrają we wtorek, podobnie jak Agnieszka Radwańska i Niemka Julia Görges.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,836 mln dolarów
niedziela, 13 sierpnia

II runda eliminacji gry pojedynczej:

Magda Linette (Polska, 24) - Zarina Dijas (Kazachstan) 6:4, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)