Cykl ITF: Kamil Majchrzak bez finału w singlu, ale z tytułem w deblu

Kamil Majchrzak zakończył w sobotę występ w turnieju ITF na kortach ziemnych w Jabloncu nad Nysą. Polak nie awansował do finału singla, ale wygrał za to zmagania w deblu.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / SOEREN STACHE

Piotrkowianin został w Czechach rozstawiony z drugim numerem. Jego przeciwnikiem w półfinale był oznaczony "piątką" Jan Mertl. W partii otwarcia Czech był lepszy o dwa przełamania. W drugim secie to Polak wywalczył breaka, lecz nie utrzymał prowadzenia.

Kamil Majchrzak zwyciężył w drugiej odsłonie po tie breaku. W trzeciej partii miało miejsce tylko jedno przełamanie - w gemie otwarcia Mertl odebrał podanie naszemu zawodnikowi. Po dwóch godzinach i 12 minutach tenisista gospodarzy zwyciężył zatem 6:2, 6:7(3), 6:4.

Majchrzak nie wywalczył awansu do finału singla, podobnie jak jego partner Jan Choinski. Polsko-niemiecki duet sięgnął za to po tytuł w deblu, pokonując w decydującym spotkaniu czeską parę Petr Michnev i Matej Vocel 7:6(4), 6:3. Dla tenisisty z Piotrkowa Trybunalskiego to drugie trofeum w grze podwójnej w obecnym sezonie i zarazem piąte w karierze.

finał gry podwójnej:

Kamil Majchrzak (Polska, 3) / Jan Choinski (Niemcy, 3) - Petr Michnev (Czechy, 1) / Matej Vocel (Czechy, 1) 7:6(4), 6:3

Czy Kamil Majchrzak zakończy 2017 rok w Top 200?