ATP Indian Wells: porażki Bernarda Tomicia i Tommy'ego Robredo, Paolo Lorenzi pierwszym rywalem Stana Wawrinki

Bernard Tomic w dwóch setach przegrał z Bjoernem Fratangelo w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Indian Wells. Już po inauguracyjnym spotkaniu z imprezą pożegnali się też Tommy Robredo i Robin Haase.

Marcin Motyka
PAP/EPA / TRACEY NEARMY

Na inaugurację tegorocznej edycji turnieju ATP w Indian Wells na głównym korcie kompleksu Indian Wells Tennis Garden odbyło się starcie młodości z doświadczeniem. 20-letni Karen Chaczanow zmierzył się ze starszym o 14 lat Tommym Robredo. Górą z tej konfrontacji wyszedł ten młodszy. Chaczanow, dla którego był to debiut w BNP Paribas Open, zwyciężył 6:1, 7:5.

W ciągu 72 minut gry Rosjanin posłał aż 12 asów, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 27 z 37 rozegranych punktów, jeden raz został przełamany oraz wykorzystał pięć z dziesięciu okazji na breaka. W nagrodę w II rundzie zagra z rozstawionym z numerem 11. Davidem Goffinem.

Bernard Tomic poniósł klęskę. Utalentowany, choć krnąbrny, Australijczyk, aktualnie 42. gracz świata, gładko uległ notowanemu o 70. lokat niżej w światowej hierarchii Bjornowi Fratangelo, zdobywając ledwie cztery gemy. Dla Amerykanina to trzecie największe zwycięstwo w karierze. W sobotę będzie mógł po raz pierwszy ograć rywala z Top 30 rankingu ATP. Zmierzy się bowiem z Tomasem Berdychem, turniejową "13".

Z kolei inauguracyjnym przeciwnikiem oznaczonego z numerem trzecim Stana Wawrinki został Paolo Lorenzi, z którym w dwóch poprzednich pojedynkach nie stracił nawet seta. Włoch w poniedziałek wygrał 6:4, 6:3 z Robinem Haase, podwyższając na 2-0 bilans bezpośrednich konfrontacji z Holendrem.

Michaił Kukuszkin korzysta na pechu rywali. Kazach wszedł do głównej drabinki jako tzw. "szczęśliwy przegrany", zastępując Dmitrija Tursunowa. Co więcej, awans do II rundy także zawdzięcza kłopotom zdrowotnym przeciwnika. Jego czwartkowy rywal, Jordan Thompson, skreczował w trzecim secie. Teraz przed Kazachem starcie z najlepszym tenisistą gospodarzy, Johnem Isnerem.

Inauguracyjnych przeciwników poznali także rozstawieni Hiszpanie. Roberto Bautista, turniejowa "16", zagra z kwalifikantem Peterem Gojowczykiem, który pokonał 6:4, 3:6, 6:1 Reilly'ego Opelkę. Z kolei oznaczony numerem 21. Pablo Carreno stanie naprzeciw Adriana Mannarino. Francuz również w trzech partiach okazał się lepszy od Juana Monaco, dla którego był to pierwszy mecz od października ubiegłego roku.

Peter Gojowczyk (Niemcy, Q) - Reilly Opelka (USA, WC) 6:4, 3:6, 6:1
Michaił Kukuszkin (Kazachstan, LL) - Jordan Thompson (Australia) 1:6, 6:1, 3:0 i krecz