Mistrzostwa WTA: Jekaterina Makarowa i Jelena Wiesnina lepsze od Czeszek

Jekaterina Makarowa i Jelena Wiesnina pokonały Andreę Hlavackovą i Lucie Hradecką 6:2, 7:5 w turnieju debla rozgrywanych w Singapurze Mistrzostw WTA. Tym samym w sobotnich półfinałach wystąpią cztery najwyżej rozstawione pary.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / MICHAEL REYNOLDS

Pojedynek Rosjanek z Czeszkami trwał 83 minuty. W pierwszym secie złote medalistki igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro nie dały żadnych szans rywalkom. Jekaterina Makarowa i Jelena Wiesnina dwukrotnie przełamały serwis i wygrały wyraźnie 6:2.

W drugiej partii Andrea Hlavackova i Lucie Hradecka odrobiły stratę breaka, a w 10. gemie były nawet o dwie piłki od wygrania seta. Rosjanki jednak obroniły się, po czym same ruszyły do ataku. Szybkie przełamanie załatwiło sprawę - do półfinału awansowały rozstawione z czwartym numerem deblistki.

O miejsce w wielkim finale Makarowa i Wiesnina powalczą w sobotni wieczór z broniącymi tytułu Szwajcarką Martiną Hingis i Hinduską Sanią Mirzą.

Mistrzostwa WTA, Singapur (Singapur)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 7 mln dolarów
piątek, 28 października

I runda gry podwójnej:

Jekaterina Makarowa (Rosja, 4) / Jelena Wiesnina (Rosja, 4) - Andrea Hlavackova (Czechy) / Lucie Hradecka (Czechy) 6:2, 7:5

Wyniki i tabele Mistrzostw WTA

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)