WTA Tiencin: Swietłana Kuzniecowa obroniła dwa meczbole, pogromczyni Magdy Linette w półfinale

Swietłana Kuzniecowa obroniła dwie piłki meczowe i pokonała Naomi Osakę w ćwierćfinale turnieju WTA na kortach twardych w Tiencinie. W najlepszej czwórce zawodów znalazło się też miejsce dla pogromczyni Magdy Linette, Alison Riske.

Kacper Kowalczyk
PAP/EPA / SAM MOOY

Trudno o zwycięstwo w secie, jeśli przegrywa się każdy swój każdy gem serwisowy. Swietłanie Kuzniecowej udało się przełamać złą passę dopiero w drugiej odsłonie, jednak to Naomi Osaka była już na prowadzeniu. Rosjanka po nieco bardziej wyrównanej walce doprowadziła do remisu i trzeciej, decydującej partii.

W niej obydwie tenisistki praktycznie bez większych problemów radziły przy swoim podaniu. Jedyne okazje, by odskoczyć przeciwniczce miała Japonka, jednak nie wykorzystała zarówno breakpointów w połowie seta, jak i tych przy stanie 5:4, będących jednocześnie piłkami meczowymi. 18-latkę serwis zawiódł w najważniejszym momencie i po raz czwarty w karierze przegrała tie-break III seta.

W Tiencinie Kuzniecowa walczy o zachowanie szans na kwalifikację do Mistrzostw WTA w Singapurze, a kolejną jej rywalką będzie Alison Riske. Amerykanka w II rundzie pokonała Magdę Linette, zaś w ćwierćfinale poradziła sobie z reprezentantką gospodarzy Xinyun Han.

Świetnie radzi sobie także finalistka ubiegłorocznej edycji tych zawodów, Danka Kovinić. W piątek pokonała mistrzynię olimpijską z Rio de Janeiro Monica Puig, a o obronę całości punktów z zeszłego sezonu Czarnogórka zmierzy się z Shuai Peng, która znalazła się w półfinale po tym jak Agnieszka Radwańska wycofała się z turnieju.