Wimbledon: Raonic i Goffin bez strat w III rundzie, Mahut wyeliminował Ferrera

Milos Raonić i David Goffin bez straty seta awansowali do III rundy Wimbledonu 2016. Na 1/32 finału swoje zmagania zakończyli rozstawieni David Ferrer, który przegrał z Nicolasem Mahutem, oraz Ołeksandr Dołgopołow.

Marcin Motyka
EPA/Wu Hong / EPA/Wu Hong

Drugi mecz i drugie zwycięstwo bez straty seta. W wielkoszlemowym debiucie pod wodzą Johna McEnroe'a Milos Raonić pokazuje się z najlepszej strony. W czwartek recepty na potężne serwisy i forhendy Kanadyjczyka nie znalazł Andreas Seppi. Rozstawiony z numerem szóstym Raonić posłał 25 asów i 41 zagrań kończących, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 85 proc. rozegranych punktów, ani razu nie dał się przełamać i pokonał Włocha 7:6(5), 6:4, 6:2. W III rundzie tenisista z Kanady zagra z Jackiem Sockiem, który wyeliminował Robina Haase.

David Goffin potrzebował tylko 85 minut, by odprawić z kwitkiem Edouarda Rogera-Vasselina. Belg zwyciężył bardzo łatwo, tracąc zaledwie siedem gemów. W kolejnej fazie Wimbledonu oznaczonego "11" Goffina może czekać o wiele trudniejsze zadanie. Zmierzy się bowiem ze znakomicie czującym się na trawie Denisem Istominem. Uzbek w II rundzie bez straty partii ograł Nicolása Almagro.

Prawdziwy pokaz gry w tenisa na trawie zaprezentował Nicolas Mahut. Francuz, jeden z nielicznych, którzy obecnie starają się grać w stylu serwis-wolej, nie dał szans turniejowej "13" Davidowi Ferrerowi. W czwartek Mahut wykonał 43 akcje przy siatce, z czego 29 skutecznych, i pokonał Hiszpana 6:1, 6:4, 6:3. Następnym rywalem 34-latka z Angers będzie jego rodak i partner deblowy Pierre-Hugues Herbert, który wygrał z Damirem Dzumhurem w czterech setach.

Swoich rywali w 1/16 finału poznali faworyci Wimbledonu 2016, Novak Djoković i Roger Federer. Broniący tytułu Serb stanie naprzeciw Sama Querreya (6:4, 6:3, 6:2 z Thomazem Belluccim), natomiast Szwajcar, siedmiokrotny zwycięzca The Championships, powalczy z Danielem Evansem, który okazał się lepszy od rozstawionego z numerem 30. Ołeksandra Dołgopołowa. - Do meczu z Federerem muszę się przygotować najlepiej, jak mogę. Ale i tak, bez względu na wynik, będę chciał się cieszyć każdą chwilą tego pojedynku - powiedział Brytyjczyk.

Do III rundy awansowali już też Steve Johnson, Andriej Kuzniecow i Roberto Bautista. Amerykanin pokonał Jeremy'ego Chardy'ego, Rosjanin - Gillesa Mullera, z kolei Hiszpan nie musiał wychodzić na kort, bo jego rywal Michaił Kukuszkin oddał mecz walkowerem.

W czwartkowe wczesne popołudnie nadrobiono również sięgające wtorku zaległości z I rundy. John Isner odpalił 33 asy i wygrał 7:6(2), 7:6(5), 6:3 z Marcosem Baghdatisem. W 1/32 finału Amerykanin zagra z Matthew Bartonem. Australijczyk wyszedł zwycięsko z niezwykłej bitwy kwalifikantów z Albano Olivettim. Pokonał Francuza 6:7(7), 7:6(5), 6:3, 6:7(5), 14:12 po czterech godzinach i dwóch minutach.

Prócz tego pierwszy stopień turniejowej drabinki przeskoczyli także Michaił Jużny, Fabio Fognini oraz oznaczony "32" Lucas Pouille, który zagra z Donaldem Youngiem.

Nicolas Mahut (Francja) - David Ferrer (Hiszpania, 13) 6:1, 6:4, 6:3
Daniel Evans (Wielka Brytania) - Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina, 30) 7:6(6), 6:4, 6:1
Steve Johnson (USA) - Jeremy Chardy (Francja) 6:1, 7:6(6), 6:3
Denis Istomin (Uzbekistan) - Nicolas Almagro (Hiszpania) 6:4, 7:6(5), 6:2
Pierre-Hugues Herbert (Francja) - Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina) 3:6, 7:6(1), 7:6(0), 6:2

Michaił Jużny (Rosja) - Horacio Zeballos (Argentyna) 6:4, 6:4, 3:6, 6:1
Fabio Fognini (Włochy) - Federico Delbonis (Argentyna) 6:4, 1:6, 6:7(3), 6:2, 6:3
Matthew Barton (Australia, Q) - Albano Olivetti (Francja, Q) 6:7(7), 7:6(5), 6:3, 6:7(5), 14:12