WTA Zhuhai: Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski nie wystąpią w finale

Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski nie zagrają w finale turnieju WTA Elite Trophy w Zhuhai. W sobotnim pojedynku Grupy B polsko-kanadyjska para przegrała 3:6, 2:6 z hiszpańskim deblem Anabel Medina i Arantxa Parra.

Rafał Smoliński

Aby zapewnić sobie miejsce w niedzielnym finale małego Masters, Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski musiały pokonać Anabel Medinę i Arantxę Parrę w dwóch setach. Po blisko godzinnym boju rezultat taki osiągnęły jednak Hiszpanki i to one zagrają w Zhuhai o tytuł.

W pierwszym secie Medina i Parra błyskawicznie wyszły na 4:0 i choć przegrały trzy kolejne gemy, to pewnie zwieńczyły tę część spotkania. W drugiej odsłonie Hiszpanki wysunęły się na 4:1, a całym pojedynek zwieńczyły przy podaniu polsko-kanadyjskiego debla w ósmym gemie.

Rosolska i Dabrowski doznały drugiej porażki w turnieju i straciły szanse na awans do finału, podobnie jak rywalizujące w Grupie A Klaudia Jans-Ignacik i Andreja Klepac. Przeciwniczkami Mediny i Parry w niedzielnym meczu o tytuł będą albo ukraińskie siostry Kiczenok, albo Chen Liang i Yafan Wang. Jeśli Chinki zwyciężą w sobotę Polkę i Słowenkę, to zajmą w grupie pierwsze miejsce.

Huajin Securities WTA Elite Trophy Zhuhai, Zhuhai (Chiny)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 2,15 mln dolarów
czwartek, 5 listopada

GRA PODWÓJNA

Grupa B:

Anabel Medina (Hiszpania, 2) / Arantxa Parra (Hiszpania, 2) - Alicja Rosolska (Polska, 3) / Gabriela Dabrowski (Kanada, 3) 6:3, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)