ATP Gstaad: Feliciano Lopez zaczął od utraty seta, starcie mistrzów w ćwierćfinale

W środę na szwajcarskiej mączce w Gstaad rozegrane zostały pierwsze mecze II rundy singla. Faworyci nie zawiedli, choć problemy miał rozstawiony z numerem drugim Feliciano Lopez.

Rafał Smoliński
W 2010 roku Feliciano Lopez przegrał z Julianem Reisterem w I rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa i po pierwszym secie meczu w Gstaad zanosiło się na powtórkę z paryskiego Szlema. Leworęczny Hiszpan, aktualnie 18. rakieta globu, zdołał jednak przełamać podanie niemieckiego kwalifikanta w drugiej partii, a w trzeciej odsłonie nie dał rywalowi już żadnych szans i po 93 minutach triumfował ostatecznie 2:6, 6:4, 6:1.
W piątek na drodze 33-letniego Lópeza do półfinału turnieju Swiss Open Gstaad stanie Santiago Giraldo. Oznaczony numerem ósmym Kolumbijczyk nie marnował w środę czasu na korcie i w 71 minut zwyciężył Marsela İlhana 6:2, 6:3. 27-latek z Pereiry tylko raz zmuszony był bronić się przed stratą serwisu, a sam wykorzystał trzy z 10 wypracowanych break pointów.Do interesującego starcia pomiędzy Pablo Andujarem a Thomazem Belluccim dojdzie w ćwierćfinale szwajcarskiej imprezy. Hiszpan to triumfator zawodów w Gstaad z zeszłego sezonu, natomiast Brazylijczyk był tutaj najlepszy w 2009 i 2012 roku. Aktualny mistrz, oznaczony "czwórką" Andújar, miał w I rundzie wolny los, a w środę zwyciężył 7:5, 6:2 Serba Dusana Lajovicia.

Bellucci natomiast rozegrał w środę drugi mecz w tegorocznej edycji Swiss Open Gstaad. We wtorek Brazylijczyk pewnie pokonał Belga Kimmera Coppejansa, zaś na drugi dzień okazał się lepszy od doświadczonego Stephane'a Roberta. 35-letni Francuz zdołał w ciągu 59 minut tylko raz przełamać serwis Bellucciego, który odpowiedział czterema breakami i triumfował pewnie w całym spotkaniu 6:3, 6:2.