ATP Hamburg: Benoit Paire nie do zatrzymania, Jerzy Janowicz w czwartkowe przedpołudnie

Benoit Paire wygrał siódmy mecz z rzędu, w II rundzie turnieju ATP w Hamburgu pokonując Tommy'ego Robredo. W ćwierćfinałach zagrają też Fabio Fognini i Lucas Pouille, który wygrał z Juanem Monaco.

Marcin Motyka
Benoit Paire po Wimbledonie zapowiedział, że w lipcowych turniejach na kortach ziemnych w Europie będzie chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony. I jak na razie udaje mu się to znakomicie. W środę Francuz wygrał siódmy mecz z rzędu. W II rundzie turnieju ATP w Hamburgu pokonał w trzech setach Tommy'ego Robredo, który na kortach Rothenbaum święcił triumf w 2006 roku.
Pierwsza partia spotkania o ćwierćfinał German Open Tennis Championships toczyła się pod dyktando Robredo, który popełniał o wiele mniej błędów od swojego rywala i wygrał 6:2. W drugiej odsłonie Paire aż trzykrotnie uzyskał przełamanie, co pozwoliło mu zwyciężyć 6:3, czym wyrównał stan meczu. W decydującym secie Robredo aż dwukrotnie wychodził na prowadzenie z breakiem, lecz za każdym razem tracił przewagę. Tymczasem Paire rozkręcał się z każdą chwilą i końcówka należała do niego. W 11. gemie Francuz obronił się przed przełamaniem, a następnie zaatakował podanie Hiszpana. Po cudownej akcji przy siatce w 12. gemie tenisista z Prowansji wywalczył meczbola, a spotkanie zakończył pięknym returnem z bekhendu.

Dla Paire'a, który w ciągu godziny i 45 minut zaserwował pięć asów, wykorzystał sześć z ośmiu break pointów, posłał 42 zagrania kończące i popełnił 41 niewymuszonych błędów, to drugie zwycięstwo nad Robredo w ciągu czterech dni. Poprzednio pokonał Hiszpana w niedzielę w finale imprezy w Båstad.

W ćwierćfinale międzynarodowych mistrzostw Niemiec dojdzie do francuskiej konfrontacji, bowiem Paire zmierzy się z Lucasem Pouille'em. Kwalifikant sprawił niespodziankę, wygrywając 6:1, 7:5 z mistrzem hamburskich zawodów sprzed trzech lat, w tym roku oznaczonym "szóstką", Juanem Monaco.

Jedynym byłym mistrzem German Open Tennis Championships, który w środę awansował do 1/4 finału, został Fabio Fognini. Rozstawiony z numerem ósmym Włoch wygrał 6:2, 3:6, 6:3 z Albertem Ramosem, w ciągu dwóch godzin gry zapisując na swoim koncie jednego asa, 73 proc. wygranych punktów po trafionym pierwszym serwisie, cztery przełamania, 30 uderzeń wygrywających i 41 błędów własnych. - W tym turnieju odniosłem największy sukces w karierze, więc cieszę się, że znów jestem w ćwierćfinale - triumfator tego turnieju z 2013 roku.

Przeciwnikiem Fogniniego w walce o półfinał będzie Aljaz Bedene. Tenisista z Lublany w styczniu w Madrasie pokonał Roberto Bautistę, grając w barwach Słowenii, a w środę okazał się lepszy od Hiszpania już jako reprezentant Wielkiej Brytanii (w czerwcu otrzymał obywatelstwo Zjednoczonego Królestwa).

Jerzy Janowicz i Pablo Cuevas pojawią się na korcie centralnym Rothenbaum w czwartkowe przedpołudnie. Mecz II rundy Polaka z Urugwajczykiem rozpocznie się o godz. 11:30.

German Open Tennis Championships, Hamburg (Niemcy)