ATP Umag: Borna Corić nie zawiódł, klęski Michaiła Jużnego i Lukasa Rosola

Borna Corić nie zawiódł oczekiwań kibiców i w I rundzie turnieju ATP w Umagu pokonał Marcela Granollersa. Dalej gra też Joao Sousa, a bolesnych porażek we wtorek doznali Michaił Jużny i Lukas Rosol

Marcin Motyka
Pod nieobecność Marina Cilicia uwaga chorwackich kibiców skupia się na Bornie Coriciu. Sympatycy białego sportu w Umagu i w całej Chorwacji liczą, że utalentowany w nastolatek w obecnym tygodniu powalczy o najwyższe laury. We wtorek wykonał ku temu pierwszy krok, w I rundzie turnieju Konzum Croatia Open Umag pokonując 6:3, 6:3 Marcela Granollersa.
- Grałem naprawdę dobrze, zwłaszcza przy własnym serwisie - mówił Ćorić, który tylko jeden raz został przełamany, a sam wywalczył trzy breaki. - Na początku byłem bardzo zdenerwowany. Czuję presję, bo wszyscy tutaj mówią o mnie jak o gwieździe. Każdy oczekuję, że wygram cały turniej. Ale Djoković i Federer czują się tak za każdym razem - dodał Chorwat, który w II rundzie zagra z Aljazem Bedene. - Widziałem go w poniedziałek. Dobrze serwuje i porusza się po korcie. To będzie trudny mecz - ocenił faworyt gospodarzy. Ćorić jest jedynym chorwackim tenisistą, który przeszedł I rundę. Szansę na to miał we wtorek Toni Androić, lecz w konfrontacji z João Sousą ugrał zaledwie trzy gemy. Portugalczyk zwyciężył w 63 minuty i jego następnym przeciwnikiem będzie rozstawiony z numerem trzecim Andreas Seppi.

Sezon 2015 w wykonaniu Michaiła Jużnego jest katastrofalny, ale chyba mało kto mógł przypuszczać, że w Rosjanin popadnie w taką przeciętność, iż może przegrywać z 417. tenisistą rankingu ATP. A taka właśnie sytuacja miała miejsce we wtorek na korcie nr 1 w Umagu, gdzie moskwianin uległ w trzech setach Bastianowi Trinkerowi. Austriacki kwalifikant, dla którego to pierwszy w karierze wygrany mecz w cyklu ATP World Tour, będzie inauguracyjnym rywalem najwyżej rozstawionego Gaela Monfilsa.

Zaledwie 56 minut trwała przygoda z Konzum Croatia Open Umag 2015 Lukasa Rosola. Czech gładko przegrał (3:6, 0:6) z Damirem Dzumhurem. Najlepszy bośniacki tenisista o ćwierćfinał powalczy z turniejową "piątką" Fabio Fogninim.

Philipp Kohlschreiber pierwszy raz w karierze w trzecim bezpośrednim starciu pokonał Santiago Giraldo. Oznaczony "szóstką" Niemiec wygrał z Kolumbijczykiem 6:3, 6:2, w ciągu 68 minut gry ani razu nie tracąc serwisu i wykorzystując trzy z siedmiu piłek na przełamanie. W II rundzie 31-latek z Augsburga zmierzy się z Paolo Lorenzim, który wyszedł zwycięsko z włoskiej konfrontacji z Matteo Trevisanem.

Na zakończenie dnia aż przez dwie godziny i 38 minut walczyli ze sobą Martin Klizan i Pablo Carreno. Dwa inauguracyjne sety były kończone tie breakami, ale w trzeciej inicjatywę przejął Słowak, ostatecznie zwyciężając 7:6(3), 6:7(8), 6:1. Następnym przeciwnikiem turniejowej "ósemki" będzie Andreas Haider-Maurer, który wyeliminował kwalifikanta, Thomasa Fabbiano.

Konzum Croatia Open Umag, Umag (Chorwacja)