Challenger Recanati: Dwa oblicza Michała Przysiężnego

We wtorkowym pojedynku I rundy turnieju ATP Challenger Tour w Recanati z Chuhanem Wangiem Michał Przysiężny potrzebował trzech setów, aby pokonać chińskiego lucky losera.

Rafał Smoliński
31-letni Michał Przysiężny (ATP 142) był jednym z głównych bohaterów wielkiego zwycięstwa Polski nad Ukrainą w ramach rozgrywek o Puchar Davisa. We wtorek nasz reprezentant powrócił do walki o rankingowe punkty i zmierzył się z Chuhanem Wangiem (ATP 396). Chińczyk wszedł do głównej drabinki włoskiego turnieju jako "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, w miejsce Francuza Yannicka Jankovitsa (ATP 245).
W pierwszym secie trudno było mówić o jakiejkolwiek rywalizacji. 23-latek z Pekinu nie stawił Polakowi żadnego oporu i po zaledwie 18 minutach przegrał 0:6. Wang dosyć lekkomyślnie tracił punkty. Przy setbolu dla głogowianina przepuścił prostą piłkę, która wyraźnie trafiła w linię.Chińczyk miał jednak w tym pojedynku i swoje chwile chwały. Pewne uderzenie z forhendu dało mu przełamanie na początku drugiej partii, lecz radość z prowadzenia była krótka, gdyż już po zmianie stron oddał on serwis po podwójnym błędzie.

Nasz reprezentant był zdeterminowany, by jak najszybciej zwieńczyć pojedynek i okazje ku temu pojawiły się w 10. gemie. Tenisista z Państwa Środka zagrał wówczas kapitalnie. Najpierw posłał asa, po czym wygrał dłuższą wymianę po świetnym winnerze z bekhendu po linii.

Dwa niewykorzystane meczbole całkowicie wyprowadziły Przysiężnego z równowagi. W 11. gemie Polak dał się bardzo łatwo przełamać, a kilka minut później było już po 1 w setach, gdyż Chińczyk zwieńczył partię przy drugiej okazji.

Rozstawiony z "trójką" głogowianin musiał zatem zagrać trzeciego seta, by w końcu zapisać na swoje konto zwycięstwo. Moment słabości Wanga przyszedł w czwartym gemie, w którym zanotował on parę podwójnych błędów. Uzyskanej przewagi przełamania Przysiężny już nie oddał i triumfował ostatecznie po 99 minutach 6:0, 5:7, 6:3.

O miejsce w ćwierćfinale turnieju Guzzini Challenger Przysiężny zagra w czwartek z Henrique Cunhą (ATP 302). 25-letni leworęczny Brazylijczyk okazał się w poniedziałek lepszy w dwóch partiach od Francuza Remiego Boutilliera (ATP 273).