WTA Marrakesz: Anna Schmiedlova wyeliminowała Timeę Bacsinszky, porażka Pennetty

Anna Schmiedlova pokonała Timeę Bacsinszky i awansowała do półfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Marrakeszu.

Łukasz Iwanek
Anna Schmiedlova (WTA 46) i Timea Bacsinszky (WTA 21) to dwie rewelacje ostatnich tygodni. Słowaczka wywalczyła tytuł w Katowicach, a Szwajcarka triumfowała w Acapulco i Monterrey. Obie też były mocnymi ogniwami swoich drużyn w Pucharze Federacji. Bacsinszky była bohaterką rozegranego w Zielonej Górze meczu z Polską. Pokonała dwa razy Agnieszkę Radwańską (w singlu i deblu), dając swojej drużynie awans do Grupy Światowej. Schmiedlová za to zdobyła dwa punkty w meczu ze Szwecją i zapewniła Słowacji utrzymanie na zapleczu elity.
W czwartek Schmiedlová wróciła z 2:4 w III secie i pokonała Bacsinszky 6:3, 3:6, 7:5. W ten sposób wygrała już 10. singlowy mecz z rzędu. Szwajcarka za to poniosła dopiero drugą porażkę od lutego (jej bilans w tym czasie to 19-2). W trwającym dwie godziny i 12 minut spotkaniu Słowaczka sześć razy straciła podanie, a sama wykorzystała siedem z 10 break pointów. Kolejną rywalką Schmiedlovej będzie Elina Switolina (WTA 25), która pokonała 6:0, 3:6, 6:3 Karin Knapp (WTA 53). W ciągu godziny i 59 minut gry Włoszka popełniła siedem podwójnych błędów i zdobyła tylko 16 z 40 punktów przy swoim drugim podaniu. Ukrainka wykorzystała siedem z 13 break pointów i awansowała do trzeciego półfinału w sezonie (po Brisbane i Bogocie).

Odpadła Flavia Pennetta (WTA 26), która przegrała 2:6, 7:5, 5:7 z Tímeą Babos (WTA 86). W I secie Węgierka od 1:2 zdobyła pięć gemów z rzędu. W II partii z 1:5 wyrównała na 5:5, ale dwa kolejne gemy padły łupem Włoszki. W decydującej odsłonie Pennetta z 1:3 wyszła na 4:3. Końcówka należała do Babos, która awansowała do pierwszego singlowego półfinału od lutego 2012 roku, gdy zdobyła tytuł w Monterrey.

O swój drugi singlowy finał Węgierka zagra z Kristina Mladenović (WTA 59), która pokonała 6:4, 6:1 Larę Arruabarrenę (WTA 97). Francuzka zdobyła 28 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz 10 z 16 przy drugim serwisie rywalki. Wykorzystała pięć z ośmiu break pointów i awansowała do pierwszego singlowego półfinału w głównym cyklu od lipca 2014 roku (Stambuł).

Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem, Marrakesz (Maroko)

Kristina Mladenović (Francja) - Lara Arruabarrena (Hiszpania) 6:4, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Która tenisistka zwycięży w półfinale turnieju w Marrakeszu?