WTA Stuttgart: Zwycięski maraton Karoliny Woźniackiej, Dunka lepsza od Simony Halep

Karolina Woźniacka pokonała Simonę Halep i awansowała do finału turnieju WTA Premier rozgrywanego na korcie ziemnym w Porsche Arenie w Stuttgarcie.

Łukasz Iwanek
Karolina Woźniacka i Simona Halep w półfinale turnieju WTA spotkały się po raz trzeci. W 2013 w New Haven oraz dwa miesiące temu w Dubaju lepsza była Rumunka. Poza tym zmierzyły się jeszcze trzy lata temu w Dubaju i wtedy zwyciężyła Dunka. W Stuttgarcie była liderka rankingu wygrała 7:5, 5:7, 6:2 po dwóch godzinach i 58 minutach walki. Woźniacka awansowała do pierwszego finału turnieju rangi Premier od października 2012 roku, gdy zdobyła tytuł w Moskwie po zwycięstwie nad Samanthą Stosur.
O wyniku I seta zdecydowało jedyne przełamanie, jakie Woźniacka (WTA 5) uzyskała w 12. gemie. W II partii Halep (WTA 3) prowadziła 3:0 (dwa razy odebrała rywalce podanie), ale Dunka wyszła na 5:4. Trzy kolejne gemy padły jednak łupem Rumunki. W III secie zarysowała się wyraźna przewaga byłej liderki rankingu, która odskoczyła na 5:1. Halep podjęła walkę i utrzymała podanie po obronie trzech meczboli. Mogła też poprawić wynik na 3:5, ale nie wykorzystała trzech okazji, z czego dwóch przy 40-15. Głęboki return wymuszający błąd pozwolił Woźniackiej zakończyć mecz. Dunka zaserwowała sześć asów oraz obroniła 15 z 19 break pointów, a sama sześć razy przełamała Rumunkę. Bilans kończących uderzeń do niewymuszonych błędów u Woźniackiej był dodatni (30/26), a u Halep ujemny (41/47). Przy siatce była liderka rankingu zgarnęła 17 z 25 punktów, a Rumunka 15 z 20.

Dla Halep był to szósty turniej w sezonie i tylko z jednego odpadła przed półfinałem (ćwierćfinał Australian Open). Bilans jej tegorocznych spotkań to 26-4. W poniedziałek Rumunka awansuje w rankingu na drugie miejsce. Woźniacka awansowała do pierwszego finału na pomarańczowej mączce od maja 2011 roku. Wtedy zdobyła tytuł w Brukseli po zwycięstwie nad Shuai Peng. Będzie to jej drugi finał w Stuttgarcie. Cztery lata temu przegrała z Julią Görges. W niedzielę Dunka powalczy o 24. singlowy tytuł w głównym cyklu (bilans 23-16), a jej rywalką będzie Andżelika Kerber, która wyeliminowała Madison Brengle. Będzie to jej trzeci finał w tym roku (po Auckland i Kuala Lumpur). W tym sezonie Woźniacka rozegrała 27 meczów i wygrała 20 z nich.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)
WTA Premier, kort ziemny w hali, pula nagród 731 tys. dolarów
sobota, 25 kwietnia

półfinał gry pojedynczej:

Karolina Woźniacka (Dania, 4) - Simona Halep (Rumunia, 2) 7:5, 5:7, 6:2

WTA Marrakesz: Udane wejście Urszuli Radwańskiej na mączkę

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)