WTA Katowice: Cornet nie obroni tytułu. Francuzka przegrała z kontuzją i Schmiedlovą

Alize Cornet nie powtórzy triumfu z turnieju Katowice Open 2014. W piątkowym ćwierćfinale Francuzka przegrała z kontuzją i Słowaczką Anną Schmiedlovą.

Rafał Smoliński
To był smutny dzień dla broniącej tytułu Francuzki. Już w pierwszych minutach pojedynku z Anną Schmiedlovą rozstawiona z numerem drugim Alize Cornet poczuła ból w lewym udzie i z wielkim trudem kontynuowała grę. Reprezentantka Trójkolorowych zdołała przełamać serwis rywalki w trzecim gemie, ale było to wszystko, na co było ją stać.
Od stanu 4:2 w pierwszej partii rozstawiona z numerem ósmym Słowaczka czterokrotnie przełamała serwis Cornet i wygrała osiem gemów z rzędu. Francuzce nie pomogła przerwa medyczna, o którą poprosiła między setami. Zmagająca się z bólem uda 24. rakieta świata przegrała po zaledwie 61 minutach 2:6, 0:6.

Schmiedlová po raz drugi pokonała Cornet w katowickim Spodku. W 2013 roku panie zmierzyły się w I rundzie Katowice Open i Francuzka ugrała wówczas trzy gemy. Sezon później reprezentantka Trójkolorowych wzięła rewanż na trawnikach Wimbledonu.

20-latka z Bratysławy awansowała do drugiego półfinału zawodów głównego cyklu w karierze. W lutym wystąpiła w finale imprezy rozgrywanej w Rio de Janeiro, gdzie przegrała ostatecznie z Włoszką Sarą Errani.

Katowice Open, Katowice (Polska)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów
piątek, 10 kwietnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Anna Schmiedlová (Słowacja, 8) - Alizé Cornet (Francja, 2) 6:2, 6:0

Program i wyniki Katowice Open 2015

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)