WTA Katowice: Magda Linette i Alize Cornet zagrają o finał

Magda Linette i Alize Cornet pokonały Klarę Koukalovą i Katerinę Siniakovą w ćwierćfinale gry podwójnej podczas turnieju WTA w Katowicach.

Rafał Smoliński
Pierwsze cztery gemy czwartkowego meczu rozgrywanego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym padły łupem odbierających i dopiero wówczas na prowadzenie wysunęła się polsko-francuska para. W dziewiątym gemie przełamanie uzyskały Czeszki, lecz niesamowicie walczące Magda Linette i Alize Cornet doprowadziły do wyrównania. Po zmianie stron nasza reprezentantka i jej partnerka wypracowały przy podaniu rywalem setbola, którego wykorzystały, zwyciężając tym samym w pierwszym secie 7:5.
Druga partia była równie zacięta i wyrównana. Klara Koukalova i Katerina Siniakova jako pierwsze uzyskały przewagę przełamania, w piątym gemie, ale trzy kolejne gemy padły łupem Linette i Cornet. 23-letnia poznanianka i jej partnerka były o krok od końcowego triumfu, ale przy stanie 5:4 straciły serwis, marnując przy tym meczbola. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. W 12. gemie Polka i Francuzka uzyskały drugą piłkę meczową, którą tym razem skutecznie wykorzystały.

Po godzinie i 38 minutach Cornet i Linette zwyciężyły 7:5, 7:5, dzięki czemu awansowały do półfinału turnieju Katowice Open 2015. Ich kolejnymi przeciwniczkami będą dopiero w sobotę Belgijka Ysaline Bonaventure i Holenderka Demi Schuurs.

Katowice Open, Katowice (Polska)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 9 kwietnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Alize Cornet (Francja) / Magda Linette (Polska) - Klara Koukalova (Czechy) / Katarina Siniakova (Czechy) 7:5, 7:5