ATP Indian Wells: Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić przegrali półfinał debla

Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić nie zagrają w finale debla turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. W piątkowym półfinale polsko-serbski duet przegrał z Vaskiem Pospisilem i Jackiem Sockiem.

Marcin Motyka
W swoim pierwszym wspólnym występie Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić szli jak burza. Pozostawili w pokonanym w polu trzy znakomite pary, ale niestety zatrzymali się na ostatniej przeszkodzie przed finałem, przegrywając po super tie breaku z deblem Vasek Pospisil / Jack Sock.
Pierwszego seta Pospisil i Sock wygrali 6:4, uzyskując przełamanie w szóstym gemie. W drugim o jednego breaka lepszy okazał się duet Matkowski / Zimonjić i o losach awansu do finału BNP Paribas Open musiał decydować super tie break. Rozstrzygająca rozgrywka rozpoczęła się od mini przełamania dla Polaka i Serba, ale rozstawieni z numerem ósmym Pospisil i Sock odrobili stratę i wyszli na prowadzenie 6-4. W 15. punkcie 38-letni Zimonjić popełnił podwójny błąd serwisowy, co oznaczało cztery meczbole dla pary kanadyjsko-amerykańskiej. Zeszłoroczni mistrzowie Wimbledonu dopełnili formalności już przy pierwszej okazji.

W ciągu 70 minut gry Matkowski i Zimonjić posłali dwa asy, popełnili dwa podwójne błędy serwisowe, jeden raz zostali przełamani, wykorzystali jednego z trzech break pointów, a łącznie obie pary zdobyły po 58 punktów.

- Przegraliśmy wyrównany mecz. To dla nas dobry początek wspólnych występów. Następny przystanek - Miami - skomentował tenisista z Belgradu.

Pospisil i Sock awansowali do swojego drugiego w karierach deblowego finału turnieju ATP Masters 1000, a o tytuł powalczą z triumfatorami tegorocznego Australian Open, włoskim duetem Simone Bolelli / Fabio Fognini.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 5,381 mln dolarów
piątek, 20 marca

półfinał gry podwójnej:

Vasek Pospisil (Kanada, 8) / Jack Sock (USA, 8) - Marcin Matkowski (Polska) / Nenad Zimonjić (Serbia) 6:4, 3:6, 10-6

ATP Indian Wells: Waleczny Raonić zatrzymał Nadala, Kanadyjczyk zagra z Federerem!

Która para wygra finał debla turnieju ATP w Indian Wells?