Challenger Kazań: Michał Przysiężny nie powtórzy sukcesu z 2010 roku

Michał Przysiężny nie wygra turnieju ATP Challenger Tour rozgrywanego w Kazaniu. W piątkowym ćwierćfinale polski tenisista stoczył niezwykle zacięty bój z Adrianem Sikorą.

Rafał Smoliński
W 2014 roku Michał Przysiężny (ATP 149) zmierzył się z Adrianem Sikorą (ATP 374) na kortach ziemnych w Pradze i zwyciężył wówczas 3:6, 6:3, 6:3. W Kazaniu Polak został rozstawiony z numerem czwartym, natomiast Słowak zmuszony był grać w eliminacjach. Panowie wygrali po dwa mecze w głównej drabince i w piątek spotkali się w ćwierćfinale.
W premierowej odsłonie Przysiężny odrobił w siódmym gemie stratę przełamania, a następnie nie wykorzystał dogodnej okazji na zwieńczenie seta, kiedy serwował przy stanie 6:5. 31-letni głogowianin zdołał jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w tie breaku, w którym triumfował do 4.Druga partia nie była udana w wykonaniu Polaka, bowiem od stanu 1:0 przegrał on pięć gemów z rzędu. Także trzeciego seta nasz reprezentant rozpoczął od utraty serwisu, ale tym razem błyskawicznie doprowadził do wyrównania stanu rywalizacji na po 1.

Sikora, triumfator turnieju ITF rozgrywanego w 2012 roku w Bytomiu, wyszedł nawet na 5:3, lecz Przysiężny jeszcze raz przełamał jego serwis. Następnie po raz drugi w tym spotkaniu doszło do tie breaka, w którym tym razem lepszy okazał się Słowak. Przy pierwszej piłce meczowej panowie rozegrali najdłuższą wymianę w całym pojedynku, zakończoną przez 26-latka z Żyliny świetnym minięciem z bekhendu.

Po dwóch godzinach i 16 minutach Sikora pokonał Przysiężnego 6:7(4), 6:2, 7:6(4). Słowak miał trzy asy, pięć podwójnych błędów oraz wykorzystał połowę z 12 break pointów. Z 211 rozegranych punktów jego łupem padło 109. Przysiężny natomiast posłał dziewięć asów, popełnił pięć podwójnych błędów oraz wykorzystał cztery z 13 okazji na przełamanie.

Za występ w turnieju Kazan Kremlin Cup 2015 Przysiężny otrzyma 15 punktów do rankingu ATP oraz czek na sumę 1170 dolarów. Sikora z kolei powalczy w sobotę o finał z oznaczonym "siódemką" Rosjaninem Konstantinem Krawczukiem, który w piątek pokonał w dwóch setach najwyżej rozstawionego w zawodach Turka Marsela İlhana.