WTA Auckland: Finał pomiędzy Karoliną Woźniacką a Venus Williams coraz bliżej

Karolina Woźniacka pokonała Julię Gorges i awansowała do półfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Auckland.

Łukasz Iwanek
W przeszłości Julia Görges trzy razy pokonała Karolinę Woźniacką, z czego dwa razy w 2011 roku, gdy Dunka była numerem jeden na świecie. W czwartek dwukrotna finalistka US Open wygrała z Niemką 6:4, 6:4 i wyszła na prowadzenie 4-3 w bilansie ich spotkań. W trwającym 86 minut meczu Woźniacka (WTA 8) zaserwowała tylko jednego asa, podczas gdy Görges (WTA 75) miała ich siedem. Dunka jednak wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów, a sama własne podanie oddała tylko dwa razy.

- Starałam się być bardziej konsekwentna niż ona i myślę, że to mi się udało. Czasem trzema znać swoje mocne strony oraz własne słabości. Myślę, że dzisiaj dobrze serwowałam. [Görges] ma kilka świetnych uderzeń, więc cieszę się, że udało mi się tutaj po raz pierwszy awansować do półfinału - powiedziała Woźniacka. W Auckland Dunka gra po raz drugi. Sześć lat temu w ćwierćfinale przegrała z Jeleną Wiesniną.

Kolejną rywalką Woźniackiej będzie Barbora Zahlavova-Strycova (WTA 26), z którą w ubiegłym sezonie przegrała w IV rundzie Wimbledonu. Czeszka w czwartek wróciła ze stanu 2:5 w II secie i pokonała 6:4, 7:5 Coco Vandeweghe (WTA 38). W pięciu ostatnich gemach zdobyła 20 z 23 punktów. W trwającym jedną godzinę i 45 minut spotkaniu Záhlavová-Strýcová zaserwowała osiem asów oraz zdobyła 30 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Łączny bilans spotkań Czeszki z Woźniacką to 3-1 dla Dunki.

Venus Williams (WTA 19) wróciła z 2:4 w II secie i pokonała 6:2, 6:4 Jelenę Wiesninę (WTA 64), z którą przegrała dwa z trzech wcześniejszych spotkań. W ciągu 82 minut gry Amerykanka posłała cztery asy oraz zgarnęła 27 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kolejną rywalką byłej liderki rankingu, która przed rokiem doszła w Auckland do finału, będzie Lauren Davis, pogromczyni Urszuli Radwańskiej.

WTA Brisbane: Szarapowa i Ivanović w półfinale, Switolina wyeliminowała Kerber

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)